Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ajánlott imondottan bőrproblém...

Ajánlott imondottan bőrproblémák miatt fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés
Korábban 4 hónapig szedtem fogamzásgátlót, ami mellékhatásként szépen rendbehozta az amúgy pattanásos, mitesszeres, foltos arcbőröm. Mióta nem szedem a gyógyszert, a problémák visszatértek. Most nem lenne aktuális, de arra gondoltam, szednék csak a mellékhatása miatt. Ajánlott- e? Korábban orvos írta fel.
2010. nov. 1. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak nagyon durva esetben ajánlott. Inkább menj el egy bőrgyógyászhoz, hátha tud jobb megoldást.
2010. nov. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyik barátnőm 15 éve szed fogamzásgátlót a bőre miatt is....legnagyobb baromság. Inkább igyál sok folyadékot és teát, nekem az segített. De, ja kozmetikust kérdezz inkább, vagy bőrgyógyászt:)
2010. nov. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jó nagy dózis A és D vitamin megoldja a problémádat, lehetőleg folyamatosan szedd, lehet még B-komplexet is mellé és sok-sok Cvitamin. Ne fogyassz tejtermékeket, viszont sok olajos magvat nyugodtan. Tudom hogy most hülyének nézel hiszen mások pont az ellenkezőjét mondják, hogy nem szabad mogyorót, mandulát, diót enni mert attól pattanásos leszel. Tudod ez ugy van, hogy az olajos magokban lévő tápanyagok beinditanak egy méregtelenitést a testedben, és az többek közt abban nyilvánul meg hogy itt-ott pattanások jönnek ki rajtad. Ha ilyen ételeket rendszeresen fogyasztanál, vagy pl. hidegen sajtolt!!!!! olajokat napi szinten egy-egy nagykanállal megeszegetnél, akkor ezek a mérgek egy idő után szépen kiürülnének a szervezetedből, és szép lenne a bőröd. Soha nem értem meg, hogy hogyan lehet az, hogy egy fiatal ember szép akar lenni, de az egészségére nem gondol. Tudod hogy a fogamzásgátló mit tesz veled???? Összekuszálja a hormonrendszeredet, főleg ha hosszu évekig szedetik veled, majd a mindenféle nyügödet ami attól lesz, ujra valamilyen gyógyszerrel kezelik majd, amitől megintcsak sok-sok problémád lesz. És ez igy megy egészen addig, mig valami nagyon komoly baj lehet belőle. Ezt megelőzve olvass sokat más fogamzásgátlási módszerekről, ne higgy el mindent ész nélkül a nőgyógyászodnak /bocsika/ merj kérdezni tőle. Persze ha továbbra is csak a gyógyszert javasolja, akkor egy lelketlen tuskó. És olvass a vitaminokról, amik nem gyógyszerek, hanem a szervezetünk épitőkövei, amikből nagyon sokra van szükség. Ha kérdésed van a vitaminokkal kapcsolatban, bátran irj, segitek.
2010. nov. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

21:34

Ja és ő jól leírta!

2010. nov. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne szedd. Egy kedvező hatása van, de 1000 kedvezőtlen is. Nálad valószinű hormonális eredetű a problémás bőr, ezért csak a foggátló tudja eltüntetni. De egy idő után ha leállsz vele hatalmas patijaid lesznek. Nézd, én nekem is a foggátló lenne a megoldás, tapasztalat, de nem fogom az egész életemet gyógyszerekhez kötni. Gondold csak el szegény májad napi 1 szem.
2010. nov. 2. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Mrggyőztetek, nem szedek :)
2010. nov. 3. 19:41
 7/7 A kérdező kommentje:

1* kimondottan

2* meggyőztetek

2010. nov. 3. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!