Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lefogytam -visszamenjek az...

Lefogytam -visszamenjek az orvoshoz?

Figyelt kérdés
Egy évvel ezelőtt fordultam orvoshoz, mert a menstruációm szinte csak mutatóba jött meg, rendszeresen erős alhasi fájdalmak kínoztak, és gyakran felpuffadtam, de percek alatt nagyobb hasan nőtt, mint egy mindenórás nőnek, illetve szakállam és bajszom nőtt. A doktornő egész idő alatt le se szart, végig azt mondogatta, hogy fogyjak le, picit sem vett komolyan. Ekkor voltam a 173 centim mellé 90 kiló, az elmúlt évben lefogytam 20 kilót, a panaszaim ugyanúgy megvannak. Elküldjem-e az édesanyjába azt a kretént, aki szerint mindez csak azért van, mert kövér voltam, mutassam meg neki, hogy b+ lefogytam, semmi nem változott, ennyit ér a "munkád"?!
2016. jan. 11. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ezt a kretén orvost én a kezelés után jelentettem volna. Én nem mennék vissza, mert kezelni szerintem most sem fog.
2016. jan. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mostmár kizárható a túlsúly, mint kiváltó ok és tovább lehet haladni a vizsgálatokkal. Eddig ez volt a lehetséges fő tünet. De persze, menny csak és ess neki az orvosnak. Szégyen, hogy nem tud ránézéssel gyógyítani. Milyen ember az ilyen.. Ui: Szerintem üsd is meg.
2016. jan. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló, tévedsz: gyakorlatilag csak ránézéssel tud az illető gyógyítani, ugyanis NEM VIZSGÁLT MEG, egész idő alatt a túlsúlyommal volt elfoglalva, ő így ránézéses alapon eldöntötte, hogy nekem csakis az okozza minden problémámat. Így aztán talán érdemes lenne szólni neki, hogy jöjjön le a felhők közül és a többi betegét megalázás és vizsgálat nélküli hazazavarás helyett talán próbálja meg kezelni, mert maguktól, fogyás által nem szűnnek meg a problémáik..
2016. jan. 11. 22:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért 173 centi mellé a 70 kiló még mindig nem éppen a legoptimálisabb testsúly egy nőnek.


Nem mellesleg, az orvosod nem mondott hülyeséget, mivel tüneteid alapján PCOS betegség feltételezhető nálad, ami a tévhittel ellentétben NEM fogamzásgátlóval hanem CSAK ÉS KIZÁRÓLAG sporttal és egészséges étkezéssel gyógyítható! Nem azért mondta az orvos, hogy fogyni kell, mert bunkü volt. A túlsúlyos emberek amúgy miért veszik ennyire a szívükre, ha valaki kerek-perec kijelenti nekik, hogy van rajtuk plusz kiló?


Sokat számít a betegséged szempontjából, hogy hogyan, milyen módszerrel fogytál le. Ésszerű, helyes táplálkozással (ügyelve a bevitt kalóriákra, valamint a fehérje-szénhidrát-zsír arányára) vagy egyszerűen csak kevesebbet ettél, de mindenből ugyanúgy eszel továbbra is. (PCOS-nál a szénhidrátokra, különösen a keményítő alapú szénhidrátokra kell nagyon figyelni).


Esetleg a puffadás hátterében állhat még ételintolerancia, ennek is érdemes utánajárni.


Ha az orvosod stílusával nem voltál megelégedve, természetesen jogod és lehetőséged van mást választani, de ne lepődj meg, ha a másik is diétát fog neked javasolni - akkor is, ha már leadtál 20 kilót.

2016. jan. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na jó, de diagnózist kellett volna tenni, kivizsgálni, bebizonyítani a dolgot. Utána pedig normális hangon, érthetően elmagyarázni, hogy a betegség milyen következményekkel jár, mit tehet a beteg a gyógyulásért. Igy viszont jó magyar orvos módra röffentett kettőt és teljesen megalázta a beteget. Erre pedig semmi szükség nincs, sőt semmit nem tett a gyógyulása érdekében. Ilyennek nem szabadna orvosként dolgoznia.
2016. jan. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy túlsúlyos embert nem lehet csak úgy mindenre levizsgálni, mert rengeteg értéket félrevihet már csak a túlsúlya is. Ahhoz, hogy minden ilyesmire ki lehessen vizsgálni, először a túlsúlytól kell megszabadulni.
2016. jan. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!