Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szex miatt két éve Havonta...

Szex miatt két éve Havonta felfázok. Hasonló helyzetben lévő sorstarsaimnak mi segített?

Figyelt kérdés
Mivel két éve kínlódok, kimuveltem magam a témában. Higiéniára mindketten figyelünk, sokat iszok, utána rögtön pisilek, urologushoz és nőgyógyászhoz Havonta járok, volt vizelet tenyésztés, célzott antibiotikum, de manapság már nem is tenyészik ki semmi. Valami életmódi tipp vagy bármi a tőzegáfonyán d mannozon és hasonló kipróbált placebokon kívül?

2016. jan. 12. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem azért nem tenyészik ki semmi, mert már teletömtek antibiotikummal és az mindent elpusztított.


Azt már kipróbáltad, hogy mondjuk 1-2 hónapra jegeled a szexet és utána is előjön? Esetleg immun erősítés és a normál baktériumflóra helyreállítása segíthetne, de ezt is ki kell próbálni.


Én mondjuk csak ritkán fázok fel, az is a hideg miatt van, de ügyelek arra, hogy a derekam és a lábam melegen legyen.

2016. jan. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van még valami ami eszembe jutott(1. vagyok). Szedsz fogamzásgátlót? Mert az is előfordulhat, hogy az okozza a gondot és váltani kéne, esetleg abbahagyni.
2016. jan. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nekem is a szexuális élet sajns meghozza a felfázást, húgyúti fertőzést. Én is már mindenfélét kipróbáltam, vizsgálat, antibiotikum, stb... Dée nem sokat ér, finoman fogalmazva. Viszont legutóbb mikor felfáztam, nem volt már tőzegáfonyám, gyömbérteát ittam. 2 nap alatt elmúlt. Azóta semmi és eddig még vissza sem tért (kb 4 hónapja volt ez,mondjuk hetente megiszok egyet.)
2016. jan. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!


Én is felfázós voltam! DE NAGYON!!! Alig, hogy abbahagytam az antibiotikum szedését, újra felfáztam. És ez így ment egy évig...Már depressziós is lettem, hogy miért vagyok ilyen szerencsétlen, hogy nem múlik el! Rengeteg orvosnál jártam, mind erősebbnél erősebb antibiotikumokat írt fel, végül odáig jutottam, hogy sok antibiotikum nem is használ már. Végül elmentem Mo. egyik legnevesebb urológusához, aki segített kilábalni a problémából, és elmondhatom, 3! éve nem voltam felfázva! Elmagyarázta, mi is a felfázás, hogyan alakul ki, és hogyan előzhető meg némi odafigyeléssel.


- felfázásra a legjobb antibiotikum a nitrofurantoin (jelenleg amúgy hiánycikk 2016-12 hóig gyártási probléma miatt, de ha feliratod, vannak magyarországon olyan patikák, akik behozzák neked németországból, ugyan az a hatóanyag, csak más néven. Picit drágább: 1500 Ft-os gyógyszer 2800-ba kerül így, de mindenképp megéri!) nekem mindig van vésztartalék! Előnyei: nem nyírja ki a hüvelyflórát és bélflórát, mert ez csak vizeletfertőtlenítő!JA! És nem mellesleg pedig nem alakul ki rezisztencia. Megelőzésre is lehet szedni, napi fél szemet. Viszont étkezés közben kell bevenni, mert különben nagyon hányingert lehet tőle kapni. Étkezés közben bevéve, viszont semmit nem okoz.


- Urell express tőzegáfonya tabletta (megelőzésre, minden együttlét után!!! sok folyadékkal) a drogériás tőzegáfonya tabletták semmit nem érnek, ahhoz, hogy a coli baktérium ne tudjon megtelepedni a húgyhólyag falán (ami a felfázást okozza)minimum 36 mg PAC tartalommal kell rendelkeznie egy tőzegáfonya tablettának. Amúgy a walurinal max is ennyit tartalmaz azt hiszem, de nem próbáltam,csak olvastam róla. Továbbá mindig beszedem, ha strandra megyek, vagy sokat vagyok kint a hidegben Pl.: síelés Egyébként a 36 mg PAC tartalmú tőzegáfonyák az egyetlen étrendkiegészítők, amik valóban képesek megakadályozni, hogy kialakuljon a felfázás. Persze, csak ha kellő időben veszed be.

- szeretkezés előtt zuhany, mind a két félnek!

- szeretkezés után szintén, legalábbis nekünk nőknek!

- mindig van nálam betadine és intim törlőkendő vészhelyzet esetére, pl nyilvános vécén akarva akaratlanul előfordul, hogy visszacsap. Ilyenkor 1-2 csepp betadine a törlőkendőre és áttörlöm magam (persze csak a húgycső nyílásnál)

- zuhanyzásnál hátul antibakteriális szappannal mosom magam, de csak hátul!!! Ugye az innen visszamaradt coli baktérium kerül a húgycsőbe, ezért fontos alaposan megtisztítani. Intim mosakodó: Saforelle, a lehető legjobb, amit lehet ma kapni!

- törölköző: lent használj külön törölközőt, kis méretűt, amit max 2 szer használj és mosás. A fehérneműket 90 fokon mosd!!

- minden nagy vécézés után irány zuhanyozni! Már amennyiben megoldható, ha esetleg nem, akkor törlőkendő!

- csak pamut alsóneműt hordj, és ha lehet, a tangát hanyagold amennyire csak tudod. Nehéz volt lemondani róla, de sajna a felfázás egyik okozója, mert egyenes utat biztosít a baktériumoknak :(

Sajnos ez így bonyolultan hangzik, de nekem ez a megoldás. Már fel sem tűnik, annyira napi rutin lett.

És szerencsére, mióta betartom ezeket az utasításokat, egyszer sem fáztam fel!!! (3éve)


- ja és még egy valami: Ami felfázáshoz hasonló tünetet tud okozni, az a tusfürdő, szappan, intim mosakodó! Ha nem mossuk le rendesen, belemegy a húgycső nyílásba és ugyanazokat a tüneteket produkálja. Ilyenkor WC 2-3 liter folyadék és 2 óra alatt át kell mosni a "rendszert" :) Soha nem gondoltam volna, hogy ilyen létezik!!! Kismarja a húgycső nyílását és akár hetekig kísérheti vizelési inger, ha nem iszunk azonnal sok folyadékot.


Hát "röviden" ennyi. Remélem tudtam segíteni.

2016. febr. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!