Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti hallottatok arról, hogy a...

Ti hallottatok arról, hogy a védőnők fogják csinálni a méhnyakrák szűrést 2018-tól?

Figyelt kérdés

Én ma hallottam erről és találtam is ezzel kapcsolatos cikket, meg tervezetet, de egyszerűen nem tudom elhinni. Ez a nőgyógyásznak a feladata lenne, nem a védőnőé, aki eredetileg gyerekekkel akart volna foglalkozni.


Oké, hogy sok településen nincs nőgyogyó és meg kell valahogy oldani, de van tüdőszűrő kamion simán lehetne erre a célra is berendezni egy ilyet, vagy ha van háziorvosi rendelő akkor egy helyiséget átalakítani és időnként menne oda egy orvos aki ezt a munkát megcsinálja.

Ez már nonszensz amit művelnek.


2016. jan. 14. 21:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
59%
nyáron voltam rákszűrésen és orvosi felügyelet mellett védőnő vette le a mintát, szóval igen. Tanítsák be őket
2016. jan. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 gnoomage ***** válasza:
68%
Most ha kiképeznek egy embert erre a feladatra téged mi a fenének zavar?
2016. jan. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
58%
Már egy ideje csinálják.
2016. jan. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
0%

Jajj na neee! Én nem akarom, hogy ezt nő csinálja!

Kiráz tőle a hideg. Lehet gyerekesnek tűnök nektek, de azért is járok férfi nőgyógyászhoz, mert el nem tudom képzelni és visszataszít az, ha egy nő nyúlkálna bennem.

2016. jan. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
42%
Nem csak ők fogják csinálni, de ha valaki szeretne, akkor mehet hozzájuk. A védőnőmhöz többen is mentek már, főleg anyukák, akiknek egyszerűbb eljutni hozzá, mert viheti a gyereket, a másik védőnő, addig vigyáz rá, de a kórházban rossz szemmel nézik, hogy odaviszik a gyereket. De pl nálunk nincs női nőgyógyász a városban, legközelebb 50 km-re, és a néni, akitől béreljük a házat a védőnőmhöz megy el, mert nem szeretne férfihez menni. Én viszont nem mennék hozzá, akármennyi is bírom, bízom benne, mert amúgyis járok nőgyógyászhoz egy betegségem miatt, megcsináltatom vele.
2016. jan. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
az, hogy ez nem a védőnő feladata és lassan ott tartunk, hogy minden melót átsóznak másra. ráadásul hallottam olyat, hogy rosszul vették le a mintát és nem ért semmit. nekem anno azt mondták, hogy legalább 100x kell elvégezni valamit, hogy jól menjen(mondjuk el lehet rontani így is), de nekik meg 30 mintavételt kell csak megcsinálni és kapnak papírt.
2016. jan. 14. 21:55
 7/25 anonim ***** válasza:
48%
A védőnő csak a mintát-kenetet veszi le, aztán meg a laborgépre. Lehet 2018-ra már orvosunk sem lesz, jobb megtanulni kezelni is magunkat. Műteni meg, youtube videók alapján fogunk.
2016. jan. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Utolsó: teljes mértékben igazad van.
2016. jan. 14. 22:00
 9/25 Andizsuzsi ***** válasza:
77%
Már most is csinálják. Senkit sem köteleznek rá, mindenki mehet a saját orvosához úgy, mint eddig. Viszont nagyon sok nőt "megtalálnak", akik sosem mennek szűrésre egyébként. A kenet levétele nem orvosi feladat. A védőnők feladatai közé tartozik a nővédelem és a lakossági szűrővizsgálatokban való közreműködés is, nem csak a babákkal való foglalkozás.
2016. jan. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
80%
Külföldön, pl: Angliában a nővérek csinálják a rákszűrést. 3 évente megyek, és mindig nővér veszi le a kenetet. Orvost nem is látok. Szóval én nem akadok ki ezen.
2016. jan. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!