Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti hallottatok arról, hogy a...

Ti hallottatok arról, hogy a védőnők fogják csinálni a méhnyakrák szűrést 2018-tól?

Figyelt kérdés

Én ma hallottam erről és találtam is ezzel kapcsolatos cikket, meg tervezetet, de egyszerűen nem tudom elhinni. Ez a nőgyógyásznak a feladata lenne, nem a védőnőé, aki eredetileg gyerekekkel akart volna foglalkozni.


Oké, hogy sok településen nincs nőgyogyó és meg kell valahogy oldani, de van tüdőszűrő kamion simán lehetne erre a célra is berendezni egy ilyet, vagy ha van háziorvosi rendelő akkor egy helyiséget átalakítani és időnként menne oda egy orvos aki ezt a munkát megcsinálja.

Ez már nonszensz amit művelnek.


2016. jan. 14. 21:41
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
93%

"de azért is járok férfi nőgyógyászhoz, mert el nem tudom képzelni és visszataszít az, ha egy nő nyúlkálna bennem"


Nekem meg női orvosom van, ő is segítette világra a fiam, ő varrt össze.

Mindenki maga dönti el, kit választ.


Kérdező: A rákszűrés nem kötelező. a tüdőszűrő sok esetben igen (kortól függetlenül).

Aki eddig orvoshoz járt, az ezután is járhat orvoshoz.

De sok kistelepülésen nem mennek orvoshoz a nők, tehát az ötlet nagyon jó.

Amúgy szerinted az orvos csinál 100 levételt, mire "élesben" is megteszi?

2016. jan. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy ők mit es mennyit csinálnak, én csak a saját szakmámra vetitettem át a helyzetet es hogy az én oktatóm mit mondott. Autó vezetés dettó ilyen. A kötelező 30 vagy 40 óra mire összejön 580 km semmire se elég
2016. jan. 14. 22:18
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

"Autó vezetés dettó ilyen"


Mégsem okoz balesetet a sok friss jogsis. Hanem szép lassan rutinosak lesznek.

2016. jan. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
79%

"de azért is járok férfi nőgyógyászhoz, mert el nem tudom képzelni és visszataszít az, ha egy nő nyúlkálna bennem"


Nem kéne a szexualitást belekeverni a nőgyógyászatba, és már nem lennél ennyire idióta.

2016. jan. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
40%

Nem kizárólag ők fogják csinálni, hanem ők IS. Egyáltalán nem hülyeség, mert valakinek sokkal egyszerűbb a védőnőhöz elmenni, mint az orvoshoz eljutni. Ha ezzel lehet növelni a méhnyakrákszűrésen való részvételt, akkor igen is jó dolog.

Egy citológiai mintát levenni meg azért nem akkora was ist das:D Szerinted egy kezdő orvos hogy tanulja meg? Egyszer-kétszer megmutatják neki, talán az első 5-10-nél még ott állnak mellette (de az sem valószínű:D), aztán csinálja egyedül. Kárt nem nagyon tud vele okozni, ha meg rosszul veszi le a mintát, az sem katasztrófa. Majd visszajön, hogy ezért meg azért nem alkalmas a minta, ismétlés kell és ennyi.

Több éve praktizáló szakorvosokkal is előfordul ilyen.

2016. jan. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%
Én maradok a dokimnál. Kenetvételre mentem, viszont az orvos megnyomkodja a hasad és belül is, ha érez valamit csinál uh-t. Az eredményem P1 volt, de ott volt a méhembe egy jóindulatú 4,6 cm daganat. Ezt a kenet nem mutatta volna, védőnő nem vette volna észre. Az orvosom azóta már ki is műtötte.
2016. jan. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
48%

Én Finnországban élek itt is nővér csinálja. Azért, mert alap dolgokhoz szívesebben használnak olcsóbb, gyorsabb munkaerőt. Nálunk laborban végzik, ott ahol a vérvételt is (van külön szoba). Kb. 5 perc alatt megvolt a minta levétele. Az orvosokat komolyabb esetekre használják. Valahol jó is, hogy nincsenek hetekre befoglalva a dokik, ha tényleg orvosra van szükség.

Így olcsóbb is és remélhetőleg több pénz lesz a szűrésre, megelőzésre.

2016. jan. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
9%

Én meg mindenképp csak nőhöz szeretek mint orvos járni,mert nekem férfi előtt kellemetlenebb lenne levetőzni,kínós érzés,van saját nőgyógyászom tehát akárkihez nem megyek el és azért őt választottam mert egyedül praktizál.Mindig olyan orvoshoz mentem ahol vizsgálat alatt csak az orvos van jelen én nem szeretném ha ilyen intim vizsgálat alatt más is látna az orvoson kívül.


De ez a védőnő dolog úgy van hogy ha valaki nem tud elmenni nőgyógyászhoz akkor a közelben lévő védőnőhöz is elmehet levetetni.Tehát a szabad orvos választás joga továbbra is él!Nem kell odamennk,ez csak mint lehetőség van.



Se az orvosommal(pedig nincs vele bajom,még kicsi elkülönített vizsgáló is van,ajtó sajna nincs)sem a közelben lévő védőnővel nem vetettném le a mintát.

Azt meg nagyon nem is szeretném ha az orvosom így látna.


Nem vagyunk egyformák,elvárasaink is mások és továbbra is eszerint tudunk orvost választani.

2016. jan. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Ne kövessük Finnországot. Én az ORVOSOMHOZ megyek. Végre rátaláltam egy évvel ezelőtt a megfelelőre. Egyébként férfi. Korábban csak nőgyógyász nőhöz voltam hajlandó járni. De a bravúros nőgyógyászati daganatműtétem ez a férfi orvos csinálta.
2016. jan. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem mivel az orvos váladztás joga megmarad nincs miért aggódni!

Aki meg nem akar beutazni városba elmehet a védőnőhöz.


Bár nem tudom hányan mennének oda szívesen,nem tudom hány szülő menne a gyereke orvosának védőnőjéhez és vetkőzne le alul,én biztosan nem.

2016. jan. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!