Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti hallottatok arról, hogy a...

Ti hallottatok arról, hogy a védőnők fogják csinálni a méhnyakrák szűrést 2018-tól?

Figyelt kérdés

Én ma hallottam erről és találtam is ezzel kapcsolatos cikket, meg tervezetet, de egyszerűen nem tudom elhinni. Ez a nőgyógyásznak a feladata lenne, nem a védőnőé, aki eredetileg gyerekekkel akart volna foglalkozni.


Oké, hogy sok településen nincs nőgyogyó és meg kell valahogy oldani, de van tüdőszűrő kamion simán lehetne erre a célra is berendezni egy ilyet, vagy ha van háziorvosi rendelő akkor egy helyiséget átalakítani és időnként menne oda egy orvos aki ezt a munkát megcsinálja.

Ez már nonszensz amit művelnek.


2016. jan. 14. 21:41
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Nekem meg aztán mindegy, hogy nő vagy férfi-e a doki, így is, úgyis kellemetlen..
2016. jan. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
16-os vagyok. Ebben most mi nem tetszett? Jobb lenne ha nem csak a méhnyakrákról beszélnének hanem a miómáról is. Az pedig tökéletes P1 eredmény mellett ott bújt a méhembe. És bizony kell hozzá orvos hogy felismerje.
2016. jan. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Alybaba1983 válasza:
100%

Helyretennék néhány dolgot....csak sorrendben, ahogy illik.

Először is, nem a gyermekeitel orvosának védőnőjéhez mentek (ahogyan az egyik hsz-ben olvastam) hanem a TI VÉDŐNŐTÖKHÖZ! Ugyanis a védőnő az orvosnak nem beosztottja, alárendeltje, hanem kollégája. Értsétek ezt konkrétan úgy, hogy az orvosnak van asszisztense, Ti meg jártok a gyerekorvoshoz ÉS a védőnőhöz.

Ez a típusú méhnyakszűrés csak sima kenetvétel. Ahogyan más már írta, ettől még lehet bkinek miómája, petefészekrákja, HPV fertőzése, stb. Magyarán, sok értelme nincs, mert hiába negatív a kenet, egy méhtesti daganat, vagy petefészekrák simán elvihet.

A teljes bizonyosságot adó rákszűrést továbbra is a nőgyógyász jogosult és képes elvégezni. Sokan esnek majd abba a hibába, h megörülnek a lehetőségnek, és elhiszik, amit a "nagyok" kommunikálnak felé.

Valamint szeretném kiemelni, hogy NEM, NEM EZÉRT lettem védőnő. Ha kenetet szerettem volna venni, és INVAZÍV beavatkozásokat végezni, akkor diplomás ápoló, sőt, orvos, sőt, ha női altestekben szerettem volna nyúlkálni, nőgyógyász lettem volna. De, mivel egyiket sem, és nagyon sok kolléganő nem, így lettünk VÉDŐNŐK. Így is éppen eleget tudunk-akarunk tenni a népegészségügyért, már ha hagynak bennünket, és nem testálnak ránk olyan és annyi feladatot, ami elvégezhetetlen és nincs megfizetve.

Valóban az lenne a megoldás a rossz infrastruktúrájú településeken, hogy a védőnő MEGSZERVEZI a szűrést, majd egy szűrőbusz SZAKORVOSOKKAL kivonul és elvégzi a szűréseket. Nem azért, hogy nekünk ne kelljen dolgozni, hanem azért, hogy a szűrővizsgálati programnak valóban legyen értelme, hogy valóban mérhetően több esetet lehessen kiszűrni korai stádiumban.

2016. febr. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Ugyanaz, minthogy kitalálták, a háziorvos ne utalgasson szakorvosokhoz, hanem lássa el ő a problémákat. Ezért támogatja a háziorvosi praxisokat. A mi háziorvosunk sem sebészeti, sem bőrgyógyászati, sem nőgyógyászati sem egyéb problémákat nem tudna ellátni...
2016. febr. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
25%

Én háziorvosom asszisztense az orvos lánya,aki még nem fejezte be tanulmányait és velem egyidős majdnem osztálytàrsak lettünk.(amikor ên felsőbe mentem,őt abból az osztályból ahova kerültem íratták át másik suliba).


Én biztos nem szeretném ha a háziorvosom látna vagy a lánya ilyen intim helyzetben,már bocs.


Hadd válassza meg mindenki kihez akar elmenni.,Én női orvost prefelálok ahol vizsgálatkor rajta kívül más nincs jelen,más meg csak férfihez menne.

2016. febr. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!