Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Terhesseg alatti cisztákról...

Terhesseg alatti cisztákról kinek van tapasztalata?

Figyelt kérdés
Ferjemmel terveztük a gyermekvallalast, ami most sikerült is. Nagyon boldogok vagyunk,első lépésként elmentem nőgyógyászhoz. A nőgyógyász is megallapitotta a terhességet uh-on, majd a következő hétre időpontot kaptam uh vizsgalatra. Elmentem, a terhessegrol megallapitotta, hogy megfelelő ütemben fejlődik, azonban felfedezett 2 cisztát. A leíràs alapján az uterus mögött középvonaltól kissé jobbra 72*56 mmes, uterus felett bal oldalon 33*30 mmes foly. Tart keplet, kóros áramlas nem latszik,szabad folyadék nincs. Az uh orvos nem volt közlékeny,csak annyitmondott, hogy igen, ez már elég nagy ciszta.Visszaküldött a nőgyógyászatra ahol szintén egy nem túl közlékeny, inkabb viaszahúzódó orvos fogadott. Ő sem halmozott el semmivel,aztmondta 3 het mulva kontroll uh, addig tumormarker vérvételen, ha az eredmény megvan akkor szintén menjek vissza. Semmi megnyugtatót nem kaptam sajnos, így hát eléggé aggódom. Az interneten próbáltam.utánajárni, denem..igazán sikerült. Nem tudom, hogy indokolt e ez a vizsgálat, ha igen, akkor.miért nem mondta,hogy miért? Kértem időpontot maszek nőgyógyászhoz, mert biztos nem megyek vissza az sztkba egy 4. Orvoshoz,valamint ig is ugy is kerestem volna maszek orvost. Valakinek van tapasztalata ilyen szituációval kapcsolatban? Hasonló helyzetben jart valaki?

2016. jan. 23. 19:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Barátnőmnek volt cisztája, nem is tudott róla, a terhességi uh mutatta ki. Semmi gond nem volt vele, ahogy a baba nőtt, a ciszta elmúlt, elnyomta a méh és a baba növekedése. Eszükbe nem jutott tumormarkert csináltatni.

Nekem is volt cisztám de nem terhesség alatt. Úgy jöttem rá, hogy mikor meg kellett amúgy is jönnie, elöntött a vér. Rohanás be a kórházba (addigra csökkent a vér mennyisége) és ott a hüvelyi uh mutatta ki, hogy mandarin nagyságú a cisztám (kb, mint a te nagyobbad). Semmit nem kellett vele csinálni, 3 hónap múlva kellett visszamennem kontrollra, ha addig nem okoz panaszt. Mikor visszamentem, már nem volt ott, felszívódott. Nekem azt mondta a nőgyógyászom, a ciszták jönnek, mennek, van aki észre sem veszi, nem is tud róla, hogy van, volt neki, mert nem okozott panaszt.

2016. jan. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!