Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 18 éves vagyok és még mindig...

18 éves vagyok és még mindig nem rendszeres a menstruációm és úgy hallottam, hogy a fogamzásgátlótól be szokott állni rendesen. Érdemes elmennem nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
egyébként annyira nem zavar,bár néha elég váratlanul ér..
2008. szept. 18. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mennyi ideje van meg, és mennyire rendszertelen. Ha ezt leírnád, akkor talán jobban tudnánk segíteni.
2008. szept. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
legelőször 14 éves koromban jött meg,aztán beállt tök rendesen,majd volt párszor,hogy hónapokig kimaradt,de aztán újra volt mensim,most azt tapasztalom 4 hónapja hogy mindig megjön de elég rendszertelenül,szóval van hogy egy hetet is késik(nemi életet nem élek)
2008. szept. 18. 19:20
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Az előző válaszoló vagyok. Ha egyébként nem szeretnél szedni fogamzásgátlót, tehát nem akarsz rövid időn belül nemi életet élni, én nem mennék el ezzel orvoshoz. Egy hét még nem a világ, de ha esetleg megint kimaradni hónapokra, akkor már felkeresnék a helyedben egy orvost.
2008. szept. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én elmennék egy nőgyógyászhoz, mert 18 éves korra már rendszeresnek kellene lennie a menstuációnak. Persze attól függ, hogy mit jelent a nem rendszeres, mert van akinek sosem lesz óramű pontosságú, pl. nekem is hol 28 napra jön meg, hol 30-ra, szóval néhány napot ingadozik. Ha nagyon rendszertelen, én a helyedben felkeresném az orvost, biztosan nincs semmi komoly baj, de azzal nem árthatsz magadnak, ha kivizssgáltatod mitől van.

Fogamzásgátlót valóban fel szoktak írni, hogy beállítsák, de lehet, hogy nem annyira vészes a helyzet és nincs is rá szükséged...

De tényleg csak úgy tudhatod meg, ha beszélsz egy nőgyógyásszal.

2008. szept. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
Menj el dokihoz, vizsgáljon ki! Lehet, hogy nincs semmi baj. Nekem sem volt soha rendszeres, és sokan vannak így. Amíg nem muszáj, ne szedj fogamzásgátlót! Igaz ugyan, hogy beállítja a ciklusod, de belebolygat rendesen a hormonműködésedbe, ami azért nem jó. Szóval vizsgáltasd ki magad, és beszéljétek meg az orvossal, hogy mi legyen! Egyébként meg nem is olcsó dolog, havonta kb 2-3000 Ft, attól függ, melyiket kapod!
2008. szept. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen jó lesz rá a tab, a barátnőm is most azért íratott fel tasbit ,nah meg persze később jó lsz baba ellen is.
2008. szept. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,még annyi kérdésem lenne,hogyha elmegyek,akkor kell kérnem beutalót a háziorvostól,vagy elég a kórház kartonozójában bejelentkeznem?
2008. szept. 19. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!