Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szabálytalan ciklus. Ebben a...

Szabálytalan ciklus. Ebben a formában érdemes ezzel csinálni valamit vagy fogadjam el, hogy ilyen és kész?

Figyelt kérdés

Jelenleg 22 éves vagyok, 11 éves koromban jött meg először a menstruációm. A probléma mindig az volt, hogy szabálytalan időpontokban, de egy ideig nem izgatott, mert gondoltam még fiatal vagyok, hátha beáll, de ez a mai napig sem történt meg. Ill. pár hónapig szabályos, de aztán megint kezdi.

Tavaly szeptemberben gondoltam, utána járok és kivizsgáltatom magam. A nőgyógyász megvizsgált és csinált egy hüvelyi UH-t, ahol PCO-t állapított meg (nem PCOS, mert más testi tünetem nincsen). Azt mondta, hogy diétázzak, elküldött dietetikushoz. Jártam endokrinológusnál is, aki csináltatott hormonvizsgálatot és azt írta, hogy van ovulációm és diétázzak. Azóta sikerült lesóznom magamról 12 kilót, de semmi változás ciklus terén. Cukrommal nincs semmi baj. Amúgy is sportolok rendszeresen és odafigyelek a táplálkozásomra.

Lehet ezzel valamit csinálni vagy fogadjam el, hogy ilyen és kész?

Még hozzátenném, hogy anyukámnak is ilyen volt a ciklusa, lehet, hogy örökletes (és elég nehezen esett teherbe velem, de neki senki nem mondta, hogy PCO-s lett volna).



2016. febr. 26. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Mennyire rendszertelen?
2016. febr. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen azt jó lenne tudni. Nekem évekig olyan volt hogy akár 10 napokat késett, de 3-4 et biztosan. Aztán most szinte mindig 28 napra jön meg, néha 1-2 nap eltéréssel. Én betudtam az idegességnek, meg utólagosan a hisztamin intoleranciámnak. Amióta arra gyógyszert szedek azóta javult meg úgymond. Szóval lehet neked is ilyesmi van a háttérben, amit az orvosok alapból nem keresnek. Vagy csak egyszerűen ilyen.
2016. febr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szeptember óta vezetem, amióta dokinál voltam:


2015. szeptember 15.

2015. október 13.

2015. november 12-13.

2015. december 11.

2016. január 3.

2016. február 3.

2016. február 26.

2016. febr. 26. 16:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez még bőven belefér a normálisba.
2016. febr. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
(A nagy tolódás ott decembernél és januárnál biztosan a stressz, vizsgaidőszak volt az egyetemen)
2016. febr. 26. 16:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez még bőven normális!
2016. febr. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!