Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen formában érdemes venni...

Milyen formában érdemes venni steviát, ha elsősorban csak kávéba szeretném használni?

Figyelt kérdés
Tabletta? Csepp? Mit ajánlotok?
2016. febr. 10. 10:18
 1/3 A kérdező kommentje:
2 mokkáskanál cukrot szoktam beletenni, azt szeretném kiváltani steviával. Milyen mennyiség kell belőle, hogy ugyanolyan édes legyen tőle?
2016. febr. 10. 10:19
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen erőset veszel. Én anno port vettem, ami 200-szor volt erősebb a cukornál. Sok termék jóval gyengébb, mert telenyomják valami töltőanyaggal, s kiporciózzák mondjuk egy kockacukornak megfelelő édességű tablettácskákba s eladják jó drágán (a steviapor elég olcsó, annyiért vettem édesítést nézve, mint a nádcukrot).


Van, akinek bejön, engem a világból ki lehet kergetni a steviaízzel, minimum 300-szoros mennyiségű eritrit/xilit kell hozzá, s az sem az igazi, de nem érzem ki erősen az ételből... Sokan vagyunk vele így.


A feloldás miatt nekem a csepp tűnik a legjobbnak, bár ha forró a kávé, biztos a tabletta is OK, ehhez nem értek.

2016. febr. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kávéba nem ajánlom a steviát, szerintem szörnyű mellékíze van.

Vegyél inkább eritritolt, nyírfacukrot

2016. febr. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!