Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Reggelire a szénhidrátot...

Reggelire a szénhidrátot milyen formában érdemes bevinni?

Figyelt kérdés
Mindenképp reggel kéne, ugyanis az ebédem nagyrészt szénhidrát szegény, egyedül a kis zöldség ad benne valamennyit, uzsonna vacsora szintén nem tartalmaz, tízórai gyümölcs valamennyit igen, de szerintem ettől többet kéne.

2015. ápr. 15. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Az első étkezésbe diéta alatt nem érdemes szénhidrátot rakni,mert ilyenkor nagyon érzékeny a szervezet a hirtelen vércukor szint emelkedésre.

ezért az első étkezés legyen fehérje zöldség és zsír és 2-3 óra múlva mehet fehérje és némi szénhidrát.

példával.

1.4 tojás paradicsom paprika vagy 20deka sonka paradicsom paprika.

2.zab fehérjeporral vagy hús zöldséggel,rizzsel.


tehát a válasz lényegében a zsír.

a zsír ellát ugyanúgy energiával,de nem emeli az inzulinszintet.

2015. ápr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Most lehet, hogy jön valaki aki jól le fog pontozni, de nekem az a véleményem, hogy reggelire simán belefér 1 max 2 szelet teljes kiőrlésű kenyér, sovány sonkával, sovány sajttal, sok-sok zöldséggel. Ennyi nem fog megártani, 1, főleg, hogy reggel, és a napi tevékenységedhez kell az a ch löket. 2, Ahogy kiveszem, a nap további részében nagyon limitáltan fogyasztasz ch-t, szóval edd nyugodt szívvel. Esetleg zabkása, eperrel, kivivel, cukor nélkül. Vagy zabpehely (nem a cukrozott) egy kis joghurttal, gyümölcsökkel. Én ezen az állásponton vagyok.

A zöldségeket eddig ne sajnáld, és délutánig gyümölcsöt is nyugodtan ehetsz többet is akár.

2015. ápr. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
eddig=pedig
2015. ápr. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is így csinálom ahogy írtam. Igaz, nem szoktam rögtön felkelés után enni. Ha beérek, reggel olyan 9-10 körül reggelizem, hasonlókat , mint írtam. Ebédre már csökkentett mennyiséget fogyasztok ch-ból, leginkább zöldség formájában, ritkán kis rizs, este meg már kizárólag fehérje. És nem vagyok kövér. Nem is a fogyás a konkrét célom, csak súlytartás. Nekem ez simán belefér. 58 kiló vagyok a 173 centihez.
2015. ápr. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, Neked mennyi szénhidrát kell. Én semmi problémát nem látok abban, ha alig eszel szénhidrátot, nekem direkt jó az, hogy a zöldség és némi olajos mag adja a szénhidrátbevitelem szinte egészét (s délután 2-3-ig kb. sosem eszem, ha mégis, szénhidrát kb. semmi nincs benne). Az fontos, hogy Számodra mi a megfelelő, de abban nem kell hinni, hogy mindenkinek kötelezően szénhidrátot kell ennie reggel...

De ha már eszed, ne gyors legyen. S lehetőleg ne sok, a reggeli alacsonyabb szénhidrátérzékenység miatt...

2015. ápr. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem is azt írtam én se, hogy ,,kell" a szénhidrát reggel feltétlenül. Ezt arra értettem, ha a kérdező nem bírja, vagy nehezen szénhidrát nélkül akkor belefér.:)
2015. ápr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szénhidrátot, ahogyan fehérjét és zsírt is enni kell. Csak nem mindegy hogy milyen formában. Felejtsétek már el a szénhidrátmentes kajálást.
2015. ápr. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!