Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lány létemre nagyon szőrös...

Lány létemre nagyon szőrös vagyok mindenhol! (a hasamon és az arcomon is! ) Mit csináljak?

Figyelt kérdés

pár évvel ezelött kezdődött ez a probléma, akkor el is panaszoltam anyukámnak, de nem vett komolyan, azt mondta ez normális, vannak szőrösebb nők stb. Viszont azóta egyre durvul a helyzet, erős fekete szőrszállak vannak a hasamon is, és nemrég az államon is elkezdett nőni! Teljesen kétségbe vagyok esve, próbálom mindig leszedni, de nagyon hamar visszanő, a szőrszállak meg benőnek, begyulladnak, és nagyon látszik! :( emiatt már rettegek a nyártól, hiába edzek rendszeresen és értem el hogy tök jó alakom lett, úgyse merek emiatt strandra menni.... :( most főleg aggaszt a helyzet, mert most van egy fiú akivel alakul a dolog,és nagyon félek ha ezt meglátja undorodni fog tőlem! Mit kéne tegyek hogy enyhüljön ez a probléma? Hogy szőrtelenítsek hogy ne gyulladjon be a bőröm? Gondolom ez nem normális, és szeretnék orvoshoz menni, de milyen orvost kéne felkeresni? És mit fog velem csinálni? Létezik egyáltalán erre megoldás?

Köszönöm a segítséget! 16/L



2016. ápr. 11. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Sorstárs... Nekem is ugyanez a gondom. Elvileg az endokrinológus talán tud segíteni, de én bevallom, hogy nem mentem el egyhez sem, mert nincs szükségem hormon terápiára. Én egy dolgot tudok javasolni, az pedig a lézeres szőrtelenítés. A hasamon is borotválom. Kegyetlennek találom, ha meghagyom. Ha akarsz beszélgetni, írj privátot, nyugodtan!
2016. ápr. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Endokrinológushoz menj el, első körben pedig házidokihoz, ő tud adni beutalót, vérvételre is, ahol terheléses inzulint is érdemes kérni. Nőgyógyászhoz is érdemes elmenni, uh-ot kérni.Lehet PCOS, amit kezeltetni kell. Sport, diéta, ha pedig szükséges akkor gyógyszerek.
2016. ápr. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

15/L vagyok, tök ugyanez a helyzet, nekem már a derakam, lapockám, mellkason területén is egyre sötétebb a szőr... Endokrinológusnál voltam, mellékvese-elégtelenséget találtak, most szedek egy gyógyszert (szteroid), még kb. egy hónapig kell szednem, és akkor megyek kontrollra. Hát eddig nem segít semmit, sőt romlott a helyzet.

De! Így is azt ajánlom, hogy menj orvoshoz, mert ez tuti nem egészséges, és valahogy biztos lehet legalább enyhíteni. Én is még reménykedem. Ha teheted, magánorvoshoz menj, mert én nem oda mentem, és már fél éve kezdtük a herce-hurcát ezzel, és még mindig csak itt tartunk. Most még ezt a gyógyszerszedést befejezem, elmegyünk a dokihoz, de ha nem lesz semmi akkor megyünk magándokihoz.


Hosszú lett, bocsi. :D A lényeg, hogy menj orvoshoz (endokrinológushoz) mindenképp! Ha ezzel a problémával odamész, úgyis csinálnak UH-t, nem kell külön nőgyógyászhoz menni. A srác miatt pedig ne aggódj, ha már eléggé bízol benne, akkor beszélhetnél vele erről, hogy valamilyen betegség miatt van egy ilyen problémád... ha tényleg komolyan bejössz neki, meg fogja érteni. :)

2016. ápr. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ugyanez a helyzet velem is úgyhogy ha elmész vele orvoshoz légyszi írj hogy milyen volt mert én nagyon szégyenlem ezt és nem merek orvoshoz menni vele,még anyukámnak sem mondtam. 😳 16/L
2016. júl. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lanyok,menjetek el endokrinologushoz,a borotvalkozas,a lezer nem szunteti meg a BELSO problematokat.Egy vervetel,2 vervetel nem a vilag,meg akkor is el lehet donteni h beszeded a gyogyszert v sem.

Pcos,mellekvese elegtelenseg nem jatek,cisztak a mehben nem jatek,meddoseg kesobb szinten nem.

DERULJON feny mielobb a bajra hogy kesobb ne szivjatok vele sokkal tobbet.Akkor mar nem usszatok meg takargatassal.

(valoszinuleg nekem is a hormonjaimmal van a gond,dupla annyi idos vagyok mint ti,alig varom h megtudjam h mi a baj,h kezeljek vegre)

2016. júl. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


én lány létemre ilyen szőrös vagyok :) a lábam gyantázoma kezem epilálom meg a bajszom is :)

voltam orvosnál kivizsgáláson hogy betegség e de nem. öröklés. tehát ennél többet nem tudsz tesem tenni..együtt kell vele élni..gyantázz epilálj de ne borotválkozz mert azzal csak rosszabb lessz. !

csufolokkal idiota bal*** G*** emberekkel ne foglalkozz :) legtöbb magára se néz :) párom van ... nem vagyok ezzel külömb meg tesem hogy ilyen vagy :) mindekinek megvan a hibája ami miadt csúfolni lehet :) ♥

2017. szept. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!