Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy 30 éves...

Miért van az hogy 30 éves létemre mégis mindenhol letegeznek? Idegesít nagyon. És nem a korombeliekre hondolok hanem pl 55 éves letegez vagy idősebb. Mi alapján mit szólna ha én is visszategezném . Titeket ez nem szokott zavarni?

Figyelt kérdés
2012. szept. 21. 00:36
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
79%

Örülj neki, hogy nem néznek vén trottynak.

Én meg azt utálom, ha valaki lemagáz.

2012. szept. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
100%

Nem zavar. Nekem mindegy, hogy tegez-e vagy magáz, tegezve is lehet normálisan, tisztelettudóan beszélni, ahogy magázódva is lehet nagyon ordenáré stílusban.

Amúgy meg... Tegezd vissza, probléma megoldva plusz választ kapsz a kérdésedre.

2012. szept. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
17%

Az 55 éves simán letehezhet, hisz mikor ő 25 éves felnőtt volt, akkor téged még pelenkáztak.


Ha egy 12 éves gyerek letegez, arra még talán rászólhatsz, de egy idősebbnek nehogy már kitaláld, hogy magáznia kell téged.

2012. szept. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
87%

"egy idősebbnek nehogy már kitaláld, hogy magáznia kell téged."


Pedig ismeretlen emberek magázni szokták egymást.

2012. szept. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
94%
Én leszarom hogy éppen letegeznek vagy magáznak, szerintem ennek az egésznek alapból semmi értelme. A tiszteletet úgy is meglehet adni, hogy tegeződünk.
2012. szept. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
66%

Ja vannak ilyen egyszerűbb emberek, ilyenkor visszategezek korra nemre vallási felekezetre bőrszínre tekintet nélkül.

Az egyszerűséget úgy értem, hogy mondjuk ilyen leharcolt fejű öregasszony (k*rva lehetett 100 éve) jópofizik, aki úgy néz ki mint egy kivénhedt k*rva, gond nélkül vissza kell tegezni.


Ugyanis ez egy alapvető illemszabály. Ha az idősebb letegez, illik visszategezni.

2012. szept. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
68%

Én 39 vagyok, de gyűlöm, amikor magáznak.


Ha egy idősebb letegez, attól függ, ki teszi. Ha ismeretlen, vagy látásból ismerős, lazán visszategezem.


Ha a szomszéd bácsi, aki már gyerekkoromban is bácsi volt... furcsa lenne tőle, hogy eddig tegezett, és hirtelen átváltana magázásba.


A lányom osztálytársai meg csak egyszer köszönnek csókolomot.... általában viccesen közlöm velük, ha még egyszer meghallom, többet nem teszik be ide a lábukat :D

2012. szept. 21. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
51%
Majd ha 90 leszek, talán nem akadok fenn azon ha magáznak! Amíg nem érzem magam öreg vén csotrogánynak, addig tegezzen engem a5 meg az 50 meg a 150 éves is! Téged miért zavar ha letegeznek? Miben lesz ettől rosszabb az életed? Vagy mi bajod lesz tőle? Nem értem! Én is 30 vagyok, de nem értem miért kellene bárkinek is magáznia engem! Egyetlen értelmes okot sem látok erre!
2012. szept. 21. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
a5 -> az 5
2012. szept. 21. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
47%
Kérdező, én 48 éves vagyok, és direkt azért tegezem le a nagyon hivatalos helyek kivételével alapból a 18 évest meg a 28 évest, hogy visszategezzen, ugyanis rühellem, ha magáznak.
2012. szept. 21. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!