Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon téma? Szerintetek...

Tampon téma? Szerintetek melyik jobb a tampon vagy a betét? A tampon mennyire biztosnságos? Ha nem bírom kiszedni akkor mit csináljak? Melyik a megfelelő méret az első tamponhasználatra?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és szeretnék áttérni a tamponra,de elöbb jó lenne pár dolgot megtudni róla.Légyszi normális válaszokat.
2010. ápr. 11. 16:09
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
47%
Na még az hiányzik hogy éjjel arra keljek fel h csuron vér mindenem. Éjszaka is alap a tampon nálam.Amúgy is max 7 órát alszom.:D Nem szorul beléd, meg semmi ilyesmi, ne félj. Jobb lesz a közérzeted is:)
2010. ápr. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
ob minivel kezd, meglátod, olyan egyszerű lesz, mint az 1x1 :) rengeteg előnye van és semmi hátránya... nem fogod úgy érezni,mintha be lennél pelenkázva, mert elég mellé egy tisztasági, de úgysem fog átázni :) egyáltalán nem érzed, hogy ott van, olyan, mintha meg sem lenne a mensesed... teljesen biztonságos, nincs olyan, h ne tudd kiszedni, megfogod a madzagot és pillanatok alatt kicsusszan, csak arra figyelj oda, hogy a madzagot húzd meg, mielőtt felteszed(hogy lásd, elég erős, nem jön ki), és hogy olyan helyre tedd, ahol megtalálod :D én pl a csiklóm mellé szoktam besöndörgetni
2010. ápr. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim válasza:
100%

14éves korom óta tampont használok. Ob proconfort mini<---ezzel kezd, nagyon biztonságos és kényelmes.Éjszakára persze a betét a nyerő :) de ne aggodj kifogod tudni szedni sokan félnek tőle de az Ob nagyon biztonságos. Majd ha pedig már átestél az első sexen akkor tapasztalni fogod a hogy a mini nem lesz elég hanem használj normált. :)

Sok sikert ;)

2010. ápr. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
81%
Én szűz vagyok, mégis Supert és Normalt hsználok.. szóval nem függ össze
2010. ápr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
42%

Énis használok éjszakára tampont.Sokkal jobb mint a betét mert az csak a nagyibugyival nem csúszik el,nekem meg az nem jön be.

Teljesen biztonságos a tampon.Mielött felteszed mindig meg kell húzni kicsit a cérnát igy ellenörzöd hogy benne van e rendesen.Mindig ki tudod szedni ettöl ne félj.Meg olvasd el a tájékoztatót azon minden rajta van.Szerintem nyugodtan használd sokkal kényelmesebb és egyszerübb

mint a betét.



17/L

2010. ápr. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
53%
Amúgy én se szeretek betéttel aludni, de elég fertőzésveszélyes, hogy addig bennetek van a tampon. Ugyanis ott addig pang a véres tampon. De ti tudjátok.
2010. ápr. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
65%
Tamponba nem szabad aludni..
2010. ápr. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
*tamponnal.. (:
2010. ápr. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,azt hiszem ki fogom próbálni a tampont:):)
2010. ápr. 12. 16:14
 20/32 anonim ***** válasza:
44%

Kedves éjszakai tamponosok,


Talán egy nőgyógyász véleményét is kérjétek ki mielőtt butaságokat javasoltok! Az, hogy a tájékoztatóban mi van leírva, egy dolog. A kórélettani folyamatok megint mások!

A tampont gyártó cégnek az az érdeke, hogy minél többet eladjon belőle.

A tampon, ha több órán át bent van, amellett, hogy a kórokozók melegágya lesz, mást is okozhat! A tampon tetején pangó vér felmarhatja a méhszájat és méhszájseb alakulhat ki tőle.

Tényleg jobb lenne, ha orvossal is konzultálnátok mielőtt olyan tanácsot adtok, ami más ember egészségét veszélyezteti.

Egyébként egészségügyis vagyok a teljesség kedvéért.

A betét nem igénytelenség, hanem egy természetes folyamatnak a természetes velejárója. Mindenkinek kellemetlen, ha elázik, nekem még egyik pasim sem reklamált érte, ha ilyen előfordult.

Inkább ezer elázás, mint egy fertőzés, vagy egy méhszájseb, amit operálni kell.

A tampon alkalmi használatra van, bármi is legyen ráírva.

2010. ápr. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!