Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon téma? Szerintetek...

Tampon téma? Szerintetek melyik jobb a tampon vagy a betét? A tampon mennyire biztosnságos? Ha nem bírom kiszedni akkor mit csináljak? Melyik a megfelelő méret az első tamponhasználatra?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és szeretnék áttérni a tamponra,de elöbb jó lenne pár dolgot megtudni róla.Légyszi normális válaszokat.
2010. ápr. 11. 16:09
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
31%

Utolsó, Kedves EÜ-s:

Magyarul: az pedig teljesen egészséges, ha órákat ücsörgünk a vérben. Az egy icipicit sem fertőzésveszélyes.

Mellesleg ha hüvelyben van a tampon, akkor nem lehet fertőzés.. Erre nem gondoltál? Mert mondjuk egyesek nem mocskos kézzel nyúlnak magukba...

Én maradok a tamponnál. Nőgyógyászom szerint is jobb, mint a vérben ücsörögni...

2010. ápr. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
40%

Kedves 20.36-os!


A tampon, mivel a hüvelyben van közvetlenül a méhszáj előtt fekszik. A hüvely alapjáraton tele van bacival, nem kell hozzá mocskos kéz, hogy felvigyed. A pangó vér meg ott a nyitott méhszájad előtt a bacikkal együtt.

A betét jóval messzebb van a nyitott méhszájtól. Mindemellett ezt is gyakran kell cserélni.

Az éjszakai 7-8 óra alvás elég idő mind a baciknak, mind a pangó vérnek, hogy felmarjon.

Azt csinálsz persze amit akarsz, a te döntésed, a te tested.

2010. ápr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
54%

Szóval, most ahogy elolvastam a hozzászólásod, simán lehetne bármit elkapni. Elvégre bárhogy feljutnak 1-2 centit a bacik :) Ez elég nevetséges.

A hüvelyben nincsenek káros bacik. Azért vannak ott, mert kellenek a hüvelyflórához. :))

2010. ápr. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
45%
Picit tanulni kéne anatómiát, élettant, kórtant... utána beszélgetünk :))
2010. ápr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
45%
Egyébként a hüvely egészséges mikroflórája akadályozza meg, hogy a benne lévő kórokozók elszaporodjanak. A hüvely nem steril!
2010. ápr. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel te bármit mondhatsz.
2010. ápr. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
45%
Csak ahhoz szólok hozzá, amit tanultam és tudok. Amit nem tanultam, és nem tudok biztosan, abban nem adok tanácsot. Számtalan ilyen terület van. De ez ne tartozik a témához.
2010. ápr. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
70%
És az mennyire undorító már hogy 8 órán keresztül fekszel a saját véredben?
2010. ápr. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
43%
Itt most nem arról van szó, hogy mi undorító, mi nem, hanem, hogy MI EGÉSZSÉGES ÉS MI NEM! Ugyanis lehet, hogy tamponnal nem a saját véredben fekszel, de fertőzések melegágya...
2010. ápr. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
64%

Reggel le kell fürödni és kész. Persze valakinek az egészség egyáltalán nem tartozik a fontos dolgok közé, legalábbis addig, amíg van.

Én nem tartom undorítónak a saját menstruációmat. Örülök, hogy van, jelzi, hogy egészséges vagyok és jelzi, hogy termékeny vagyok.

Nem győzködnék arról sem senkit, hogy miért válhat fertőzések melegágyává a több óráig benn lévő tampon, legyen az mindenki saját felelőssége. Az viszont nagyon dühít, hogy tudatlanul osztogat valaki olyan tanácsot, mely a másik embernek kárt okoz.

2010. ápr. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!