Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCO-t diagnosztizáltak nálam....

PCO-t diagnosztizáltak nálam. Hogyan tovább, mitévő legyek?

Figyelt kérdés
25 eves vagyok és tegnap voltam egy új nőgyógyásznál (mert a régi semmit sem csinált már hiába jartam csak magánúton )és ez az új pco-t diagnosztizált nálam. azzal mentem el hozzá hogy április hónapban nem volt menszeszem azóta megjött de egy ideje megváltozott a menszim is fáj a fejem kevér vér vagy erős görcsök meg hüvelyszárazságom van. (De ezek kb. fél éve vannak). Amik évek óta megvannak tüneteim: az a 30-35 naponta menstruálok meg az államon kicsit erősebb szőrszálak vannak meg a mellemen is pár szál. A súlyommal nincs gond BMI 20-as es cukorbeteg sem vagyok. Ugy derult ki h csinalt UH-ot es megmutatta h a bal petefészkemben 3 betokosodott tüsző van (megmutogatta a monitoron amik szürke foltoknak golyóknak tűntek nekem) a jobb petefészkemben 2 ilyen van és az egyikben van egy 17 mm domináns és a nyálkahártya 7mm és elvileg egy héten belül menstruálnom kéne. Mit tegyek? Aki hasonló cipőben járt hogy viseli ezt? Csináltatok diétát v szedtetek erre vmit? Szeretnénk parommal majd babát úgy két év múlva. Gondoltam ra hogy endokrinologushoz meg elmegyek pajzsmirigyemmel nem tudom gond van e. Ez segit? koszi szepen. :)

2016. jún. 9. 07:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom h segit e, de csinaltass meg minden kivizsgalast, artani nem fog, es lehet h ez hozza meg a kivant eredmenyt/kezelest a gyogyulas fele! Ne ess panikba, meg fognak gyogyitani!!
2016. jún. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Felejtsd el az "úgy két év múlva" elméletet.

Minél tovább húzod a gyerekvállalást, annál rosszabbak lesznek az esélyeid. További vizsgálatok kellenek, hogy megállapítsák a károsodás pontos mértékét és a lehetőségeid. Erősnek kell lenned és határozottnak, nem érdemes halogatni.

2016. jún. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. A két évet még a diagnózis előtt beszéltünk a párommal. De legalább ő támogat. Tud vki jó Endokrinológust?
2016. jún. 9. 07:54
 4/5 anonim ***** válasza:
A paleolit vagy GAPS étrend segíthet, adj neki egy esélyt.
2016. jún. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nézess inzulint, terhelésest! A PCOS okozója a legtöbbször inzulinrezisztencia. Egy jó endokrinológus kell aki nem fogamzásgátlózik meg stb. Hiába vagy sovány lehet még attól. Én is 19-es BMI-vel vagyok és simán lehet. Most próbálom intézni (nem akarják mert sovány vagyok, nem érdekli őket hogy hányingerem van étkezés után stb...) de van sok sovány pcos beteg. MensMentis pl egy jó hely!

Pajzsmirigy értékeket és UH-t is nézess. Nekem diagnosztizált már a pajzsmirigy alulműködésem, ez is sok gondot okoz és sok-sok tüszőm van...

Amúgy diéta, mozgás és ha kell gyógyszer, lelki megerősítés sokat segít. Van egy fb csoport: IR/PCOS hitelesen. Itt kérdezhetsz, értékekben, diétában segítenek. ajánlanak dokit stb. nagyon jó csoport! :)

2016. jún. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!