Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Diagnosztizálták autizmussal....

Diagnosztizálták autizmussal. Most hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Eddig a Nevtanda járt fejlesztő tornára.Tavaly megbeszéltem a logopédussal,hogy idén járhat hozzá a fiam.Megkaptuk az SNI-t és és a nevtan becsukta kapuit és a logopédus is most mondta,hogy bocsi,de nem lehet.Az iskola psichológus se foglalkozhat vele.Úgy érzem,hogy ahelyett,hogy segített volna a diagnózis,mindenhonnan csak elutasítanak.

2015. szept. 9. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Nővérem járt így majdnem SNI-s kisfiával. Hivatalosan SNI-s gyerekek csak olyan intézménybe (óvoda, iskola) járhatnak, akik fogadhatnak ilyen gyerekeket, és az intézmény keretében kell biztosítani a gyerek számára a megfelelő fejlesztést. Tehát az az iskola, ahova kisfiad jár, kéne biztosítsa a megfelelő fejlesztést. De létezik a Nevtannak egy felettes szerve (sajnos nem tudom a nevét), akikhez elvileg lehet ilyen esetben fordulni, hogy jelöljenek ki kisfiad számára megfelelő fejlesztést (ilyenkor adott esetben küldhetnek vissza a Nevtanba is, de ők hivatalosan maguktól nem fogadhatnak SNI-s gyereket).
2015. szept. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A Dohány utcában.Arról beszélsz.Ott kijelöltek egy óvodát,de nem akartam már átíratni 6 évesen.Nem súlyos az állapota és lelkileg megviselte volna.A nevtanba 2 éves kora óta hordtam a szerintük egészséges gyereket.Le is lettünk cseszve,hogy nincs semmi baja.Ennek ellenére mentem tovább.Most meg végre van papírom el is küldtek.Ok én nem vittem a kijelölt oviba a város másik felébe,de innentől nem kaphatunk semmilyen ellátást? Busszal olyan 1-1,5 óra lenne az út a kijelölt oviba.
2015. szept. 9. 15:22
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha a nevtanban hat év alatt nem vették észre, hogy baj van én nem is ragaszkodnék hozzá, hogy ők foglalkozzanak vele. Ha hat éves elsősorban megfelelő iskolát kellene találnotok neki, ahol megkapja a szükséges fejlesztést. A jelenlegi törvények szerint az enyhe autisták integrálhatók normál iskolába. Minden kerületben ki van jelölve erre az iskola. Azt derítsd ki, nálatok melyik ez, és milyen körülmények között tudnak foglalkozni vele. Ráadásul attól a perctől kezdve, hogy integrált iskolába kerül, újra az intézmény kötelessége a fejlesztés biztosítása.
2015. szept. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az iskolával nincs gond.Normál suliba fog járni,ahol befogadják és integrálják az enyhén problémás gyerekeket.Diszgráfiás stb. Csak most még van egy éve és jó lenne fölzárkóztatni. Szerencsére találtam autizmus specifikus szakembert,de fizetős.Mérges vagyok,mert ha nem íratom át abba a messzi oviba,akkor csak fizetős fejlesztést kaphat.Semmilyen ingyenest nem tudok igényelni.Még egy nyanvatt logopédiát se.Az óvóda nem engedi.
2015. szept. 9. 20:03
 5/10 anonim ***** válasza:

Az óvoda hogyan áll a kérdéshez? Ha vállalja a gyereket (befogadó nyilatkozattal), akkor elvileg maradhatna. Nálunk így volt. Utazó gyógypedagógusi szakszolgálatnak kellene biztosítani a fejlesztését, de ez így év közben gyakorlatilag kb. esélytelen. "Vigasztaljon", hogy ha megkapná az előírt fejlesztést, akkor se biztos, hogy bármit is érne.

Ha van rá módod, akkor egyénileg fejlesztesd - pl. Bárczis auti-szakos hallgatók szívesen vállalnak kis pluszmunkát.

És koncentrálj a sulira, ha van előkészítő, járjatok már előre, ismerkedjen a gyerek a leendő tanító nénivel... sokat fog számítani nagyon!

2015. szept. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja most olvasom, hogy már találtatok szakembert... hidd el, többet ér, mint az a "bohóckodás", amit ingyenesen kapnátok. Nekünk a sulis fejlesztés semmit nem ér, olyan területeket fejlesztenek, amiben az auti gyerekem egyébként is kiemelkedő képességű.

Ami a logopédiát illeti: sajnos ebbe mi is belefutottunk... onnantól, hogy auti, már nem lehet pösze?! Ez valóban egy komoly hiányosság...

(Egyébként ha az ovi elég rugalmas, ők meg tudnák oldani házon belül a fejlesztést... a nevtan nem vállalhatja fel valóban, de az intézmény igen!)

2015. szept. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ahova járunk ovi,annak benne van az alapító okiratában,hogy nem kötelesek külön foglalkozni az snis gyerekekkel.Ezért jelölnek ki másik ovit.A városban van kettő is.Az egyik kisebbségi,a másik messze,de egyáltalán nem akartam átíratni.Nem súlyos az állapota és az a testvére is ide jár.Most olvasom,hogy a TSMT torna is 4-5.000ft .Autista specifikus szakemberhez pedig (a Dohány u. szerint) hetente 3x kéne vinni .E 3.000ft alkalom.A Dohány utcában én vállaltam,hogy elviszem mindenhova,de nem tudtam,hogy a nevtan becsukja kapuit és utána nekem kell fizetni mindent.
2015. szept. 12. 18:49
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát ez egy ördögi kör úgy látszik. Ha nincs diagnózis az a baj, ha megvan, az a baj. Mi van most veletek?
2015. szept. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Most fölhívtak a Dohány utcából,hogy ha nem kérek befogadó nyilatkozatot az óvoda vezető főnökétől,akkor el is fogják tanácsolni.Teljesen kivagyok.
2015. szept. 19. 13:19
 10/10 anonim ***** válasza:
Es mindezt ugy, hogy elvileg jovo szeptembertol suliba menne? Nincs semmi meltanyossag, hogy erre a par honapra ott maradjon? Akkor sem, ha te mondjuk megoldod a fejlesztest maganuton? Sok kitartast kivanok!! Vigasztaljon, hogy nem vagy egyedul, mi még a elejen jarunk, hogy kideruljon mi van nalunk, de mar ez is idegolo...
2015. szept. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!