Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 16 éves koromban diagnosztizál...

16 éves koromban diagnosztizáltak nálam depressziót, később mániás depressziót. Nem bírom tovább. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Háromszor voltam kórházban, mindig zártosztályon is, mert minden évben öngyilkos akarok lenni+paranoiám van, már a családomat és az orvosaimat is gyanúsítom ezzel-azzal, és már kb.16 gyógyszert próbáltak ki rajtam.Járok pszichológushoz, pszichiáterhez, de megint azon gondolkozom, hogy megölöm magam. A családom tönkreteszem ezzel az egésszel, és a depresszió minden nyáron előtör. Próbálkoztam relaxációval, olvasással, sportolok, barátokkal vagyok, de nem hat. Nem vagyok vallásos, már rég "meghalt" bennem a jóisten. Anyám alkoholista, apám pánikbeteg, kisöcsém sclerosis tuberosás és epilepsziás. Válni akarnak a nevelőanyámék (a szüleim elváltak).

2012. júl. 27. 18:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem segíts minél többet a családodnak.

Sokkal boldogabb leszel, ha az ő helyzetük rendbejön.

2012. júl. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ezt gyógyszeres kezelés mellett, terápiával is évekig tart teljesen kiheverni, de ezekszerint neked ebben már rutinod van... csak azt nem értem, miért hagyják abba a kezelésedet, ha még bőven nem vagy gyógyult. Te döntesz úgy, hogy nem kell az egész, mert úgysem ér semmit, vagy a dokik mondják, hogy mehetsz isten hírével?

Van esélyed másokhoz menni? Gondolom, arra nincs, hogy alkalmanként 10.000 Ft-ért menj pszichiáterhez, de nem a pénztől lesz jó egy szaki. Ki lehet fogni köztük nagyon jókat, és gyengéket is.

A mit tevésre tapasztaltból azt mondhatom, hogy majdnem mindegy, úgyis mindig előjön a legkisebb kudarctól is, de általános elvként azért igaz, hogy minél többet kötöd le magad olyan dolgokkal, amik örömöt okoznak, vagy sikered van benne, annál jobb. Pl. Egy sport, amit élvezel, vagy hasonlók, de ez nem elég, csak egy jó kiegészítés.

2012. júl. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem, nem hagyták abba a kezelésem... mai napig tart. Aranyos orvos és pszichológus mind a kettő, de... de úgy érzem, nem tudnak velem mit kezdeni. Most megint ha kórházba küldenek... áh.
2012. júl. 28. 10:13
 4/17 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az aranyosság kevés, bár az is lehet, hogy tudnak, csak lassabban megy, mint hinnéd. Viszont én a helyedben azt tenném, hogy jól megmondanám neki, hogy "de hát úgy érzem, semmi javulás, szar ez az egész... Mikorra várható valami? Eddig mit haladtunk?" és meghallgatnám, mit mond. Ha meggyőz, és értelmes válaszokat ad, talán meg is nyugszol, ha pedig nagyon nem szimpatikus, amit mond, megfontolható más is. Az a nagy baj, hogy a pszichológus azért nem varázsló. Sajnos ha valaki odamegy pl. azzal, hogy depis, mint Te, és rá is jön, hogy ezt mondjuk a családja váltja ki belőle, (tudom, te azt képzeled, te bántod őket, de én ezt nem így látom) szóval akkor segíthet valahogy túllendülni, de mivel a környezeted nem változik meg, közben folyamatosan ér a másik irányú hatás is. Ezzel mondjuk nem sokra mész, hogy ezt írtam, de valami ilyesmit érzek, és ezért is mondom, hogy megkérdezném, mire számítsak, és mennyit haladtunk, hogy tisztázzam vele ezeket az aggályokat, amit itt leírtál. Ez fontos! A pszichológus nem valami felsőbbrendű lény. Rendben, sokat tanult, okosabb is lehet, mint te, de ez nem jelenti azt, hogy nem szólhatsz hozzá, nem kételkedhetsz benne, stb. Sőt ha ezt megtudja, hogy így érzel, arra hivatott, hogy ezen változtasson. Ha csak nekünk nyílsz meg itt az ismeretlenben, akkor sokkal nehezebb dolga van, míg rájön, hogy Te ezt az egészet így látod.


Na most a fele lehet, hogy butaság, mert nem is így van, ahogy képzelem, de amit leírtál, azokból nem derül ki az egész életed.

2012. júl. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Próbáld ki azt, hogy másokon segítesz! Nehéz sorsú embereken vagy állatokon. Ami épp közelebb áll hozzád. Amikor azon gondolkodsz, hogyan tudsz segíteni másokon, talán a saját problémáid kicsit háttérbe szorulnak. Ne gondolj az öngyilkosságra, mert szükség van rád. Nagyon sok mindenkin segíthetsz. Remélem jobban leszel! Szívből kívánom.
2012. aug. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Szia!

Hál' Istennek, azóta kaptam egy hírt, ami újra a felhőkbe röpített, és azóta kiválóan érzem magam! Egy ideig kortárssegítőként munkálkodtam, szeretek segíteni másokon mindig, minden körülmények között. Mondhatni, ez a lételemem. Köszi a biztatást, és a jókívánságokat! :)

2012. aug. 11. 11:04
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha depressziós vagy, vicc azt hinni, hogy egy hír gyógyítja... Ha meg nem vagy, akkor az egész kérdés értelmetlen.
2012. aug. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Az a hír azt jelentette, hogy ami az életem értelme volt, visszakaptam. Azért ez elég nagy dolog. De különben mindig így van nyaranta: történik valami, elmúlik, visszajön, megint a kétségbeesés... jön megint valami, megint megmenekülök. Ez nem vicc, szó sincs viccről. Mielőtt megkaptam a hírt, mindennap az öngyilkossággal foglalkoztam, és egy hónapig mélyponton voltam. Nekem ez így megy. Örülök, hogy legalább bizonyos dolgok segítenek.
2012. aug. 12. 17:17
 9/17 anonim ***** válasza:
Örömmel olvasom, hogy jobban vagy!:)
2012. aug. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

KEdves összegyűltek, pont ettől mániás depressziós, hogy az egyik pillanatban még képes lenne kinyiffantani magát, a másik pillanatban meg túlságosan felpörög, nagyon jó kedve lesz. És ez nem jó, egyáltalán, ezek az óriási hangulatingadozások készítik ki...

Kedves kérdező, leírnád pontosan, hogy hogyan próbáltak segíteni rajtad?? Nekem is volt egy nagyon kedves pszichiáternénim, aki mindenféléről beszélgetett velem ,csak éppen nem arról, amiről kellett volna..

Miért próbáltak annyi gyógyszert? Mennyi ideig szedtél egyet? Nem lehet, hogy csak nem volt türelmed kivárni a hatását?

2012. aug. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!