Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Intimtölcsér/kehely használók...

Intimtölcsér/kehely használók segítségét kérném! (? )

Figyelt kérdés

Intimkehely vásárlásán gondolkodom már egy ideje, de nem tudom, hogy melyik márkát és méretet válasszam.

MeLuna vagy Yuuki?

MeLuna Classicból M vagy L? Yuukiból 1-es?


20 éves vagyok, elég magas és "erősebb" testalkatú (178/73), vérzésem erőssége változó és szűz vagyok.


Előre is köszönöm a segítségeteket.



2016. júl. 4. 23:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

Tök off topic, de belegondoltal hogyan kell tisztitani ?

Es amugy miert szeretnel ilyet venni?Mert en annyira nem tudok elkepzelni hogy miert hasznalnak ilyet...

2016. júl. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én jókat olvastam róla, és majd szeretném is kipróbálni. A tisztítás nem bonyolult, vécén ülve kell kihúzni, kiüríteni és alaposan elmosni. Úgy tudom, 1 évig használható. Úszáshoz, strandoláshoz állítólag mindennél jobb. Azt is olvastam, hogy sokkal tovább lehet bent, mint a tampon, bár nem vagyok biztos benne, hogy a higiénia szempontjából ez mennyire jó. És "környezetbarátabb", mint a többi módszer.

Engem is érdekelnének mások tapasztalatai...

2016. júl. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
7%

1.kommentelo vagyok: nekem ez a benyulok, kiuritem, elmosom a csapnal eleg gusztustalannak hangzik...

A korny.barat modszerrol meg annyit, hogy alaposan el kell mosni, amihez egy csomo vizet hasznalsz.Ok, igy nincs szemet, csak pazarlod a vizet.Hat nem tudom melyik a jobb...

2016. júl. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Amugy meg érdekes szitu lenne, ha pl. itt a munkahelyemen mosogatnam a csapnal ezt a bigyot... o.O
2016. júl. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

3-as, ez a dilemma az eldobható műanyag cuccok + tartós fogyasztási cikkek (pl. műanyag evőeszköz, tányér, pohár vagy ezek tartós változatai) esetében is fennáll. Mégis környezetbarátabbnak ítélik meg a tartós cikkeket, még ha el is kell őket mosni. A mosható pelenka is kevesebb szemetet termel, mint az eldobható, de azt is kevesen használják, pont a kényelmi szempontok miatt.

A munkahelyi elmosás tényleg érdekes lehet, de valakinek lehet, hogy ez nem okoz gondot (nekem nem gáz, általában senki sincs a mosdónkban, nyugodtan csinálhatok bármit).

2016. júl. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Bocsánat, én offolok: ez nem okoz toxikus sokk szindrómát (TSS), mint a tampon? Nem sérti fel a hüvely falát? Mert ha nem, akkor engem is érdekelne.
2016. júl. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Utolsó, nekem is van emiatt aggályom. Szerintem nem jó, ha sokáig bent van, akárcsak a tampon, illetve nagyon oda kell figyelni a higiéniára, amikor tisztítod és felhelyezed. Viszont olyan anyagból van, ami nem karcol (szilikon vagy hasonló), emiatt nem aggódnék.
2016. júl. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#1 , #3 : ok, hogy neked "gusztustalannak" tűnik, nem muszáj mindenkinek használni. Egyébként nem tudom, hogy ha neked ez "gusztustalan", akkor hogyan "vészeled át" a menstruációdat, mert így is úgy is érintkezel valamilyen módon a vérrel. "A körny.barát módszerről meg annyit,hogy" a vizet lehet tisztítani, de nem lehet mit kezdeni több tonna vérrel átáztatott pamuttal. De egyébként igazad van...


#2 : az, hogy meddig használható márkánként változó. Van olyan, amelyiket akár 10 évig is használhatsz.


Ha nem otthon vagy a tisztítását úgy lehet megoldani, hogy viszel magaddal egy kis palack vizet és azzal kiöblíted vagy ha elfelejtetted vagy pont nincs nálad víz, akkor fertőtlenítő kendővel megtörlőd vagy olyat is szoktak csinálni, hogy miután kiürítették wc-papírral megtörlik.


#6 , #7 : ugyebár a tampon felszívja a menstruációs vért, ezáltal megfelelő táptalajt nyújt a baktériumok szaporodásához. A tampon érintkezik a hüvellyel, így a kis bacikák eljuthatnak hozzánk. Ezzel szemben az intimtölcsér felfogja a vért és így az nem érintkezik a hüvellyel. Itt is szaporodhatnak baktériumok, de nem "tudnak eljutni hozzánk". Mindennek ellenére nyilván a kelyhet sem hagyod fent napokig...

2016. júl. 27. 14:49
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Ha már nekem szántad a válaszod kérdező:


1.gusztustalan, igen,mert max itthon tudom a csapnal kimosni.A munkahelyi budiban nem öblögetek, hogy tiszta vér legyek.Másrészt nem viszek magammal oda vizet...


2.A tiszta víz, amivel mi öblögetünk, meg lehúzzuk a WCt kincs.Sok országban ihatatlan a víz, hiába tisztítják...


3. Nem használok tampont.Pont azért mert nem véletlenül folyik ki a cucc, tehát nem jó ha a hüvelyedben pállik...Akár így akár úgy...

2016. júl. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
6%

Másrészt a tampont mikorvkihúzod nem tapicskolsz a vérben.Azért van rajta madzag...

A betétet meg összecsomagolom és kidobom.

Nem bányászkodok a hüvelyemben mire kiveszem az intimtölcsért.Na számomra ezért gusztustalan.És kössz, én és a menzeszem megvagyunk egy pár éve így is (kb 20 ;-)).

2016. júl. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!