Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Intimtölcsér/kehely használók...

Intimtölcsér/kehely használók segítségét kérném! (? )

Figyelt kérdés

Intimkehely vásárlásán gondolkodom már egy ideje, de nem tudom, hogy melyik márkát és méretet válasszam.

MeLuna vagy Yuuki?

MeLuna Classicból M vagy L? Yuukiból 1-es?


20 éves vagyok, elég magas és "erősebb" testalkatú (178/73), vérzésem erőssége változó és szűz vagyok.


Előre is köszönöm a segítségeteket.



2016. júl. 4. 23:18
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

#9 : nem csak neked szántam. Amint láthatod kiírtam a válaszadó sorszámát, hogy mikor kinek írok. Mint már korábban is említettem NEM KÖTELEZŐ a használata. Mindenkinek a saját döntése ez. A "budiban" való öblögetést pedig, amit már szintén említettem, meg lehet oldani másképp is.

"2.A tiszta víz, amivel mi öblögetünk, meg lehúzzuk a WCt kincs.Sok országban ihatatlan a víz, hiába tisztítják... " - szóval ezt úgy kell érteni, hogy te nem húzod le a wc-t? Ehelyett inkább a "sok országba" osztogatod a tiszta vizet?

"nem jó ha a hüvelyedben pállik" - ne mondd már nekem, hogy te a betétet (gondolom azt használsz, mivel azt írtad, hogy nem tampont és intimkehely-ellenes is vagy) amikor kiveszed frissnek és tisztának érzed magad. A saját véredben ülni egész nap és úgy érzeni, mintha pelenka lenne rajtad - na nekem EZ a gusztustalan. De mint írtam ez mindenkinek a SAJÁT DÖNTÉSe.

2016. júl. 28. 00:04
 12/16 A kérdező kommentje:

#10 : én nem undorodom a saját véremtől. Jókat hallottam az intimkelyhekről és ki szeretném próbálni, mivel nekem a tampon (sokszor fáj) sem és a betét sem "komfortos". Valamint az is tetszik, hogy nem termelek még több hulladékot.


Én nem akarok erre senkit sem rákényszeríteni!! Egy egyszerű kérdésem volt, de köszönöm, hogy megválaszoltátok kedves kötözködők, de tényleg! Remélem, hogy ezentúl nektek is csak ilyen formában fognak a segítségetekre sietni!

2016. júl. 28. 00:12
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

kb másfél-2 éve én is vettem, de áldom az eszem, hogy nem a több ezer Ft-os csodákat. Erősebb testalkatú vagyok én is, bár nem hiszem, hogy ez sokat számít. Már a felhelyezésnél voltak gondok, kb. 3 menzesz kellett, hogy eljussak oda, na most végre fent van. Ezt mondjuk egy nyilvános wc-ben tuti nem is tudnám kivitelezni, nekem csak a fürdőkád szélén sikerült.A szárát, ugye mindannyiunknak magunknak kell levágni. Hát én addig-addig vagdostam, míg végül nem lett szára, mert egyszerűen irritált az a kilógó vacak. Az nem olyan mint a tampon madzagja, hanem olyan mint 3-4 gyufaszál. Már vastagságra. Hiába puha szilikon, én folyamatosan éreztem, hogy az ott van. És én még a normál méretű fehérneműket használom. El sem tudom képzelni, egy tangás lánynál milyen érzés?

Erősebb, darabos vérzés esetén nekem pont semmit nem ért. Nem szivárgott, csak mikor ürítettem, kb úgy nézett ki minden, mint egy mészárszék.

Én azt javaslom, nyugodtan rendelj egyet próbára, de az olyan oldalakról, mint eBay, Aliexpress és társai. Pár száz forintos tételek, de tök ugyanaz, mint amit több ezerért veszel. Csak ugye nincs díszes csomagolás, millió brossúra stb., mellékelve. Ha már legalább két menzeszt végigcsináltál, és jónak találod, akkor érdemes beruházni. Én így minden lelkiismeretfurdalás nélkül hajítottam ki a kukába. Nagyon bíztam benne, nagyon szerettem volna használni, sajnálom, hogy nem jött össze.

2016. júl. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
88%

Én több mint 2 éve hazsnálok kizárólag intimtölcsért.


Fleurcup és Meluna tölcsérem is van.


Pár kérdésre adnék választ amik felemrültek:


A jól megválasztott tölcsért sokkal ritkábban kell cserélni, mint pl. a tampont. A használok 90%-ának elég csak reggel és este cserélni. Én kizárólag zuhanyzás közben cserélek. Kiveszem, kiöntöm a vért elmosom alaposan a tölcsért és mehet vissza.


TSS szindrómára nincs esély, mert a vér nem érintkezik a levegővel, így az nem kezd el oszlani, nem tenyésznek baktériumok. Nem lesz büdős a vér. Számomra ez volt a legszimpatikusabb a tölcsérben.


A hüvely falát egy ponton feszíti "csak" szemben a tamponnal, ami a tampon teljes hosszán. Nőgyógyászok véleménye megoszlik, olvastam már pozitív és negatív véleményeket is. A saját orvosom szerint kevésbé káros a hüvely falára, mint a tampon, számomra az ő véleménye a fontos.


Nekem elsőre siekrült betennem, bár tény, hogy ügyetlenebb voltam,mint azóta.


Méretválasztásnál a vérzés erőssége számít.


Yuukit nem ismerem. A meluna egy drágább tölcsér, elsőre én egy kicsi felurcupot javasolnék neked.

2016. aug. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
77%
Egyet kell, hogy értsek az egyetlen értelmes hozzászólást produkáló emberrel: Jó cucc, megér egy próbát! :) Én az Aliexpress-ről rendeltem egy éve, egyet anyunak, egyet magamnak! (29 évesen, hatalmas tampon rajongóként) Nekem elég speciális a helyzetem, mert egy év alatt menstruálok kb. háromszor, ami alatt, illetve a "jaj, nehogy pont most jöjjön meg" érzések alkalmával is tamponozgatva elhasználok másfél dobozzal egy évben, ami azért nem egy anyagi csőd! :) De pont azért, mert megfeledkezem a dologról gondoltam, hogy jó, ha van egy mindig kéznél lévő, soha el nem fogyó B-terv! (Vicces módon én tényleg az vagyok, aki soha nem görcsöl, így van, hogy csak akkor jut eszembe, hogy éppen menstruálok, mikor átázott a tampon és akkor terpeszben rohanok a vécébe! XD ) Szóval nekem ez volt a motivációm a vásárláskor, és hopp, volt, hogy bele is szaladtam, hogy éppen nem volt pénzem, vagy kedvem elmenni a boltba - ráadásul még száz éves fejjel is baromira utálok tampont venni és inkább elmegyek egy messzebb lévő boltba, ahol nem ismernek, ha véletlenül erre kerül sor! XD Nyilván nekem nincs olyan sok alkalmam gyakorolni a felhelyezést, de nekem például baromira egyszerű volt és az esetek 99%-ában tökéletesen sikerül. De éppen például tegnap esett meg, hogy reggel fölraktam, délig semmi baj nem volt, de gondoltam még munka előtt kiöblítem, és ott homokszem került a gépezetbe és három óra múlva, a melóhelyen jöttem rá, hogy ereszt egy kicsit (értsd: pár csepp véres nyálka jelentkezett). Kivettem és egyből láttam, hogy benne semmi nincs, viszont az egész tiszta véres maszatos volt (igen, egyébként tényleg úgy kell elképzelni, hogy összegyűlik a piros, frissnek látszó vér az alján, mondjuk egy, vagy két centi, amitől elhiszem, hogy egyeseket az ájulás kerülgethet). Szóval mit volt mit tenni, meg kellett próbálkozni a melóhelyen visszarakni újra - megnyugtatásul közlöm, hogy hibátlanul sikerült. Szóval a higiéniai kérdések szerintem olyankor merülnek föl, mikor ilyet tapasztal az ember, mert különben simán kibír 6 órát még egy olyan embernél is, aki köré egyébként gátat kellene építeni, úgy vérzik (nálam meg a 12 óra röhögve megvan)! És pont, ahogy az előttem szóló is említette: filléres tétellel kell próbálkozni Kínából, azért nem kár akkor sem, ha nem tetszik (Én konkrétan a két darabot 500 Ft-nak megfelelő dollárért rendeltem és ingyen szállítással 3 hét alatt megérkezett). Ja, és öko.... a nagy francot! A szilikon előállítása nem egy környezetkímélő dolog, ráadásul pont amiatt, mert egy darabig még rohadtul nem leszel biztos abban, hogy jól raktad-e föl, még akkor sem, ha egyébként sikerülni szokott, szóval úgyis fog az ember leánya minimum tisztasági betétet használni mellette! (Én mondjuk tampon mellett soha nem használtam - hiszen pont a pelenka érzést hivatott kiváltani -, de ott azért sokkal jobban meg lehet saccolni, hogy mikor kell cserélni)... Meg persze a szára.... az nekem totál kilógott, szóval levágtam, ahogy tanácsolták. ettől viszont keletkezett egy éles éle, na, azt még jobban éreztem, mint azt, mikor egy centi szilikon kilógott, szóval kellett trükközni azzal is! Viszont nem vagyok betojva, ha nincs itthon tampon és nem rohanok pánikszerűen a boltba, pótolni a kifogyott készletet! Nyilván nem fogok leszokni a tamponról se, de most már végre nem létszükséglet! De ahogy más is írta, nem mindenkinek jön be és sokan föladják a próbálkozást, vagy egyszerűen undorodnak tőle, de olyan is van, aki soha többet nem nyúl tamponhoz, miután egyszer kitapasztalta, hogy hogy működik ez a tölcsér! :) (Másrészt meg mind tudjuk, hogy milyen tamponnal úszni, vagy strandolni: lehetetlen! Olyan 3-tól 4 percig terjedő intervallum alatt átázik, és rózsaszínű lötty fog szivárogni az emberből mind a vízben, mint azután, hogy kikecmergett a vízből, nem beszélve arról, hogy nem lehet folyamatosan csekkolni, hogy mikor lóg ki a kihúzószál a fördőruciból.... szóval horror, a szilikon viszont ilyen szempontból álom! :D ) Remélem, hogy neked is beválik! A károgókra meg ne hallgass, a betétpártiak meg a tamponosokat találják undinak! Mellékesen megjegyzem, hogy "magamban turkálni, pfúúúj".... na ja....nyilván még soha nem gondolkodott el maszturbáláson az illető...meg ha ez annyira pfúúúúj, akkor miért hagyja, hogy a szerencsétlen faszija turkáljon a pfúúúújban?! XD Meg nem is kell olyan hosszasan turkálni, ha egyszer belejön az ember! :D Szóval sok sikert! :)
2016. nov. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
65%
Ezúton helyesbítenék, nem egy, hanem két értelmes hozzászóló jelentkezett előttem! :) Mea culpa!
2016. nov. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!