Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 18éves lány vagyok és fogamzás...

18éves lány vagyok és fogamzásgátlót szeretnék szedni milyet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Menstruáció alatt mindig nagyon görcsölök..ezért gondoltam erre hogy jobb lenne..eddig 1x voltam nőgyógyásznál ha kérek időpontot és bemegyek a rendelőbe csak mondjam hogy ált. vizsgálatra jöttem meg hogy fog.gátlót akarok szedni?:)Nagyon meg fogok tőle hízni vagy ez nem igaz?

2016. júl. 14. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Így van. Ennyit kell mondani. Megvizsgál és kikérdez (családban volt-e trombózis fiatalon, mikor volt meg először, utoljára, milyen a vérzésed) elküld vérvételre (előtte kérhetsz háziorvostól és akkor egy körrel kevesebb) megnézi és felír egyet. Rengeteg fajta van, antiandrogén ha pattanásos vagy, alacsony hormontartalmú ha vékony, alacsony vagy, erősebb ha magas vagy, de még így is lehet hogy más lesz jó. Van hüvelygyűrű (nekem ez van) és van tabletta forma. Utóbbitól én pattanásos lettem...


A görcsöket amúgy nem 100% hogy csökkenti, az csak egy járulékos dolog, nekem pl nem változott csak kevesebb lett mindig.


Teljesen egyedi hogy melyik lesz jó és hogy fogsz-e tőle hízni. Van aki attól hízik amitől a másik nem. Ez személyenként változik hogy hogy reagál rá. Ha ilyesmit tapasztalsz amúgy akkor vissza kell menni és másikat kérni. Nem biztos hogy elsőre meglesz a jó. 2 hónapot legalább kell szedni hogy kiderüljön. Ha érzed hogy hízol, nem szűnnek a mellékhatások a második levél vége felé, akkor csere.

2016. júl. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sosem jó a fogamzásgátló csak tönkretesz. Inkább arra az időre szedj be 1-2 nospa-t többet érsz el vele. Ha meg görcsök miatt van problémád ne általános vizsgálatot mondj, hanem azt mondd mi a probléma. Ne magadat kezeltesd, hogy te most végképp fogamzásgátlót akarsz, hanem a bajodat mondd el az orvosnak.
2016. júl. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Hiába veszem be a nospát az algoflex m-et egyik sem hat néha felkelni sem bírok annyira fáj..sokszor hányok is ilyenkor..

2016. júl. 14. 14:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem híztam tőle. Én is 18 évesen kezdtem szedni de én párom miatt. Kevesebb lett az a pici fájdalom ami ezer évbe egyszer volt is elmúlt. Ajánlani felesleges mert az úgy is a doki dönti el és írja fel.
2016. júl. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 17 évesen kezdtem szedni, Velgyn-t, direkt ezt ajánlotta a nőgyógyászom. A ciklusom ugyan óramű pontossággal működik, a görcsök ugyanúgy megmaradtak, a vérzésem talán egy kicsit gyengébb lett. Menj el orvoshoz és mondd meg, hogy ez a konkrét problémád, lehet mást ír fel rá, pl. E vitamint.
2016. júl. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!