Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 15 évesen lehetek alkoholista?...

15 évesen lehetek alkoholista? Minden héten iszok valami alkoholt, mert nem bírom ki nélküle. Mit csináljak? (tobb lent)

Figyelt kérdés
Már majdnem 3 éve, hogy cigizem és 1 éve kb elkezdtem alkoholt is fogyasztani, eléggé ideges típus vagyok és hamar leszek ideges minden apróságon meg nagyon sok családi ok is van és nem tudok leszokni az alkoholról. Csak akkor fogok tudni leszokni, ha már minden rendben lesz körülöttem?

2016. júl. 14. 20:27
 1/8 anonim válasza:
0%

En minden nap iszok alkoholt megse vagyok alkoholista. Egyszer korhazba voltam 3 hetig, egy kortyot se ittam es nem is hianyzott. Messze vagy te az alkoholizmustol :)

26N

2016. júl. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

"En minden nap iszok alkoholt megse vagyok alkoholista"

Ó, dehogynem. A kérdezővel együtt.

Te csak simán rendszeresen iszol, a kérdező meg nem bírja nélküle. Te meg még biztatod is. Ha tényleg 26 éves vagy, hát... az agyad egy 3 éves szintjén sincs. Ja, várj! Már elittad!

Ti csak azt ismeritek el alkoholizmusnak, amikor az ember minden nap részegen támolyog, igaz?

2016. júl. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Inkább legyen az orrod borvirágos, mint a fogad vízköves, igaz?

Igen, 15 évesen lehetsz alkoholista. Főleg, ha nem jelent gondot hozzájutni a piához. Azt, hogy mennyi okod van inni, felejtsd el gyorsan. Senkinek sem olyan rózsás a helyzete, ahogy te kívülről látod, mindenkinek megvannak a maga napi harcai. Legfeljebb nem reklámozza, és nem alkohollal akarja elnyomni őket.

2016. júl. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
15%
2# Jol van okoska faluhelyen meg az oregasszonyok is par deci palinkaval inditjak a napot, ott ez termeszetes. Es lehet hogy okosabb vagyok mint te. Tipikus olyan vagy aki eletebe nem ivott alkoholt de osztja az eszt...
2016. júl. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
Nem kicsit tévedtél, de nyugtatgasd csak magad, hogy nem vagy alkoholista. ☺
2016. júl. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Bajer ***** válasza:
Ha 1 napot se bírnál ki alkohol nélkül akkor lennél alkoholfüggő. Remegnél, izzadnál, fáznál, fájna a gyomrod. Bartos alkoholista, nem élne túl egy napot ha nem ihatna reggel pár liter bort.
2016. júl. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A körülmények súlyosbíthatják az allapotod de elsősorban lehet mas oka az idegességnek. Pl vitaminiány, vagy ásványianyaghiány a szervezetedben. A stresszt csökkenti ha naponta egyszer 10-20 percet sportolsz. Futsz vagy súlyzózol pl. Az alkoholizmus ilyen korban nagy esellyel lehet tudatalatt a figyelemfelkeltés eszköze, a dohányzás szintén. Ugye nem azért cigizel és iszol, mert ez az életcélod, és ilyen akarsz lenni? Nem, ugye?

Az alkohol nem tesz jót ezt te is tudod. Hetente két napot jelölj ki, amikor nem iszol alkoholt és nem is pótolod be más napokon. Ha aggódsz, hogy ezt később egyre nehezebb lesz abbahagyni, és nem így szeretned leélni egyetlen életed, kérj segítséget iskolapszichológustól.

2018. máj. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni.Valószínű,hogy az idegességed abból is fakad,hogy túlreagálod a dolgokat,mint most.Énis így voltam vele,de rájöttem hogy attól mert a haverokkal hétvégénként iszogatunk,vagy ha felmegyek barátokkal és bedobok egy sört nem vagyok alkoholista.És de,kibirod,egy fél éve énis úgy voltam vele,hogy jaj csak egy sört muszáj stb aztán rájöttem hogy baszki miaszar,attól mert társaságban vagyok és kívánom és a többiek isznak nekem nem muszáj.Nekem ez egy megszokás volt,egy héten max 2x mentem fel és megittunk egy egy sört vagy 2dl bort vagy valami.De ügyelj rá,hogy mértékkel igyál és ha ennyire parázol akkor ha kevesebb pénzt viszel magaddal akkor nem telik piára és ne hagyd hogy mások meghivjanak és ennyi.Belefér az hogy a héten bedobol 1-2 sört vagy valami de azért ne váljon mindennapossá,mert akkor tényleg alkoholista leszel.Menj fel egyszer és ne igyál és meglátod nem dől össze a világ.

Szedj B6 vitamint,erősíti az idegrendszert.

2021. máj. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!