Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholfogyasztásnak ilyen...

Alkoholfogyasztásnak ilyen mennyiségben lehet bármilyen káros hatása az agyra?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és gimnázium kilencedik osztályba járok. A jó tanulmányi eredményem fenntartása érdekében megfogadtam, hogy szigorúan csak hétvégén iszom alkoholt. Ezt egész tanévben be is tartottam. Most viszont itt a nyári szünet és az utóbbi 15 napban úgy érzem, hogy kicsit túlzásba vittem. Nem csak bulikban, hanem otthon is ittam évközben (de szigorúan csak hétvégén) alkoholt. Bulikban nagy mennyiségben 1,5-2,5l sör, otthon pedig esténként egy doboz fél literes sört. Így hogy lezárult a tanév és beköszöntött a nyár volt, hogy öt egymást követő napban folyamatosan ittam alkoholt (általában kis mennyiségben). Ennek lehet bármilyen káros hatása az elmémre? Vissza kellene-e vennem a mennyiségből? Illetve alakulhat-e ki alkoholizmus ha így folytatom? Azt még kihagytam, hogy csak sörözöm töményet egyáltalán nem iszom, bort is nagyon ritkán és azt is viszonylag kis mennyiségben. Előre is köszönöm a válaszokat!

2016. júl. 9. 21:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Alkoholizmus kialakulhat, igen.

Ekkora mennyiségben rövidtávon nem. A gond akkor van, ha:

Az első néhány alkalom után, amikor toxikus mennyiségű alkoholt viszel be, minden szépen lezajlik, majd a következő alkalomkor már kevés alkohol is irdatlanul kiüt (ezt hívják patológiás ittasságnak).

Vay akkor, ha hosszútávon megiszod a magadét, egyrészt kialakulhat egy alkoholfüggőség, majd májbetegségek, keringési zavarok, pszichiátriai zavarok (az alkoholfüggőségen kívül), miegymás.

Próbáltam érthetően fogalmazni, ha valami nem érthető, írj privit. :)

2016. júl. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ. Mindenetre azért csökkentem az alkoholfogyasztást mert mégsem vezet jóra ha szinte minden nap iszok.
2016. júl. 10. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!