Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Volt mar valaki ilyen helyzetb...

Volt mar valaki ilyen helyzetben? Fogamzasgatlo problemak

Figyelt kérdés

4 eve szedek Dienorette nevu antibebit (Nem tudom, h ez Magyarorszagon kaphato e). Ebben a honapban a koztes verzesem eleg furcsa volt, mert az elozo havikhoz kepes szinte nem is volt meg. Barnas, neha veres folyas.. Az ezelotti honapban is mar tolodott 1 napot, akkor normalisan, szokasosan volt meg, most viszont szinte 0. Pontosan szedtem, nem hagytam ki sosem, beteg sem volt, h antibiotikum kiutotte volna. Tesztet mielott csinaltam volna, jott egy "erosebb verzes" szakasz, ugyh elvetettem, h terhes lehetnek...

Ma beszeltem a dokival telefonon, mert nem rendelt es mondta, h hagyjak ki 1 honapot, varjam meg a menstruaciomat es utana menjek el vizsgalatra. Tudom, nem lehet veszmadar telefonon keresztul egy orvos, de gondoljatok h baj lehet? Vagy uj tabletta eseten kotelezo kihagyni 1 honapot? Koszonom elore is a valaszokat es a megertest! :) Bocsi, h ekezet nelkul irtam de igy gyorsabb!


2016. szept. 2. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Hosszú ideig történő szedés során ez normális.

Nekem is egyre később jött meg, egyre kevesebb napig tartott, és egyre kevesebb volt a vér is.

Én abbahagytam, mert szinte már nem is volt vérzésem, meg egyébként sem akartam már tovább szedni.

2016. szept. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hat en szeretnek szedni tovabbra is tablettat, csak azt hittem (meg masoktol is hallottam), h a kovetkezo tabi kezdesekor mar vehetem be az uj fajtat... es picit megijesztett h mondta, h 1 honapot varjak, es megvizsgal. Remelem nem valami bajra utalt, h valamit feltetelez :D
2016. szept. 2. 10:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy bajt feltételez.

Csak normális, alapod dokid van.

Fogamzásgátló szedése mellett rendszeresen kéne vérvizsgálat, egyéb vizsgálatok, hogy minden rendben van-e. Mert azért eléggé felbolygatja a normál működésünket, végül is mesterségesen működteti a rendszert. Szóval én nem tartom túl jó dolgoknak.

Szóval a dokid csak normális. Egyébként sok doki simán írja a tabikat 10-15 éven keresztül, hogy közben egy vizsgálatot sem kér. Szerintem örülhetsz, hogy a tiéd nem ilyen.

2016. szept. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért kéri a hónap szünetet hogy magához térjen egy picit a szervezeted, lehet 3-6hónap lesz belőle ha nem jön meg majd. Ha most egyből adna újat (amihez nem kell szünet amúgy) akkor lehet teljesen megszűnne az a kevés vérzés is... Most meglátjátok mi a helyzet és mit kell csinálni vele.

Annyira levitte a hormonszinted a gyógyszer hosszútávon hogy konkrétan nincs méhnyálkahártyád és akkor kell szünetet tartani ha nincs vagy nagyon minimális a vérzés. Nekem is azt mondta hogy akkor szóljak ha nincs vérzés vagy alig alig a szünetben, terhességet pedig mindig zárjam ki ha kevesebb a vérzés. Évente vérvétel és vizsgálat amúgy is kell.

2016. szept. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy javasolni fogja a doki, hogy térjél át egy másik fogamzásgátlóra. Ha szedted rendesen, akkor nem lehetsz terhes.
2016. szept. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, megnyugtattatok :) Minden evben jarok ellenorzesekre, szoval nem csak akkor keresem a dokit ha baj adodik :)
2016. szept. 2. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!