Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A hpv oltást érdemes beadatni?

A hpv oltást érdemes beadatni?

Figyelt kérdés

Suliban kaptunk egy lapot a hpv oltásról. De azt írták, az csak nemi úton terjed. Szóval úgy érzem, ez engem nem nagyon fog fenyegetni, nekem férj helyett 100% hogy lovam lesz inkább... De érdemes beadatni? Én egyáltalán nem akarom, a múltkori oltásnál is falfehéren remegve jöttem ki az iskolaorvostól... Szüleim sem nagyon akarják, mert ki tudja, mi van az oltásban. Anyukám sincs beoltva, mégis él még 😮 Van értelme beadatni?

12/l



2016. szept. 3. 16:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%

Szia :)

Nekünk is volt ilyen, a legjobb barátnőm anyukája orvos és ő azt mondta, hogy nem adatja be a lányának, valamint az én anyukám is így gondolkozott, mint a tied, hogy ez új, ki tudja mi van benne stb.

Szóval engem nem oltottak be, ráadásul lehet ellene védekezni.

Úgyhogy azt ti döntitek el, hogy beadatjátok-e, de szerintem nem érdemes.

2016. szept. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%

Mi beadattuk, háziorvosnál, olyan 13 éves korom körül, ahogy sok másik barátnőm is.


Van mindenféle összeesküvés-elmélet ebben a témában is, egyéne válogatja, ki minek hisz. Egyesek szerint a repülőkből kijövő anyaggal együtt permetezik ránk a rosszabbnál rosszabb kemikáliákat. Én se vagyok biztos az álláspontomat illetően az oltások témában, de ha gyerekem lenne, biztosan beleásnám magam annyira a témába, hogy döntést hozzak.


A lovas kijelentésed aranyos, őszintén örülök, hogy vannak még, akiknek van gyerekkoruk. Anno én is gondoltam mindent, de megtaláltam az igazit - s inkább ez zárja ki a nemi úton terjedő betegségeket, hogy egyikőnk se volt még (és nem is lesz) soha senki mással.


Anyukád se kapta meg, mégis él? Az enyém se, és ő is él. Bicikliztem is már bukósisak nélkül, mégse törtem be a fejem, de ez nem azt jelenti, hogy így kéne tennünk.


Ez egy nagyon kényes téma, hogy van-e értelme beadatni, mivel az orvosok az ő tapasztalataik alapján, a természetgyógyászok meg az övéik alapján válaszolnak rá. Az tény, hogy hivatalosan nincs semmi az oltásban, ami káros lenne. De az olcsó virsliben sincs, mégis rosszul van tőle az ember. :D


Tehát ezt mindenki maga döntse el, ez nem olyan mint a cigaretta, hogy egyértelműen káros.

2016. szept. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
62%
En megkaptam. Lehet most ugy erzed, nem lesz baratod, de ez meg fog valtozni. Jon a hormonbomba par even belul, az igeny a tarsra, erintesre, szerelemre. Alapveto emberi igeny. Raadasul ezt akar egy nyilvanos wcn is osszeszedheted. Ha szerencsed van, csak ronda szemolcsok lesznek a puncidon, ha nincs, akkor mehnyakrakod lesz, meg rosszabb esetben bele is halsz. Anyukadnak szerencseje van, hogy nem lett semmi baja. Itt a kockazat csokkentese a lenyeg. Kulonben nagyon vekony tuvel adjak be, megsem erzed. Ne nezz oda kozben. 3x2 percet csak meger az egeszseged, meg hogy kesobb lehessen gyereked, ne legyel beteg stb stb. Azt tudnod kell, hogy ha most nem kapod meg, akkor kesobb, ha megis ugy dontesz, hogy kell, akkor eleg sokat kell fizetni erte. Valahol 80000-120000ft kozott mozgott amikor en megkaptam 5 eve.
2016. szept. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

Én 4 éve kaptam meg, nekem 90 ezer volt a 3 oltás, mert akkor még nem volt ilyen lehetőség, hogy ingyen lehet kérni az iskolákban. Semmi bajom nem lett tőle :) Egyáltalán nem új oltás, jó pár éve oltanak vele, több millió lány megkapta már.

Lehet, hogy most még úgy érzed, hogy soha nem lesz barátod/férjed, de hidd el ez pár év múlva meg fog változni... :) (12 évesen még én sem a fiúzáson agyaltam :) )

Egyáltalán nem fáj, szinte nem is érzed, hogy beadják. Inkább 3 pici szúrás, mint utána 20 másik fájdalmas vizsgálat, kezelés...

2016. szept. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%

"nekem férj helyett 100% hogy lovam lesz inkább..."

12 évesen ezt gondolod. 16 évesen meg majd nem.


"mert ki tudja, mi van az oltásban"

A Silgardban pl. ez:

6.1 Segédanyagok


Nátrium-klorid L-hisztidin Poliszorbát 80

Nátrium-tetraborát Injekcióhoz való víz.

1 adag (0,5 ml) hozzávetőleg tartalmaz:

6-os típusú humán papillómavírus1 L1 fehérjéje 2,3 20 mikrogramm 11-es típusú humán papillómavírus1 L1 fehérjéje 2,3 40 mikrogramm 16-os típusú humán papillómavírus1 L1 fehérjéje 2,3 40 mikrogramm 18-as típusú humán papillómavírus1 L1 fehérjéje 2,3 20 mikrogramm



1Humán papillómavírus = HPV.

Saccharomyces cerevisiae élesztőgomba CANADE 3C-5 törzse (1895 törzs) által termelt L1 fehérje, vírusszerű részecskék formájában, rekombináns DNS technológiával előállítva

amorf alumínium-hidroxi-foszfát-szulfát adjuvánsra (0,225 milligramm Al) adszorbeálva


Nincs ebben semmi titok, le van írva minden oltás alkalmazási előiratában, hogy mit tartalmaz.


Elárulom, hogy mire egy gyógyszer vagy oltás a kifejlesztéstől eljut addig, hogy forgalomba hozzák, kb. 10 év telik el. Ennyi idő alatt vizsgálják a hatékonyságot, a biztonságosságot és minden más egyéb tényezőt. Ami eljut a forgalmazásig, az megbízható és biztonságos.


Természetesen van értelme beadatni. A HPV-s szemölcsök undorítóak és kellemetlenek, a rák meg baromi nagy szívás. Ha már csak x%-ban megelőzhető, ráadásul tök ingyen, szerinted nem éri meg?

2016. szept. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Rettegek a tűtől.. Nem hiszem hogy kibírnám amíg beoltanak ezzel is :/
2016. szept. 3. 20:04
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Aranyos vagy. Hidd el, még ha most nem is tudod elképzelni lesz férjed.


Sajnos a férfiak általában férfiak HPV hordózok. Látható elváltozás ritkán van a szerveiken, vagy csak rövid ideig. A lényeg, hogy vannak magas rizikófaktorú HPV típusok, amik szemölcsöket nem okoznak, viszont rákot annál inkább. ( az emberek 80%-a életében legalább egyszer átesik hpv fertőzésen)


A többségnél nem okoz problémát, viszont akinek az immunrendszere nem tudja legyőzni, annak rákmegelőző állapot jön létre, és abból kialakulhat rák is.


Én mindenképpen ajánlanám az oltás beadását.

2016. szept. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
47%

Értékelném, hogy aki lepontozott, tájékoztatna, hogy miért. :)


Kérdező, én is rettegek a tűktől, kiskorom óta ki lehet vele kergetni a világból, ennyit mégis megért. Az enyém dobozában 2 féle tű volt, egy vékony hosszú és egy picit ducibb (még mindig nagyon vékony) rövid, választhattam, melyiket kérem. A kicsit kértem minden alkalommal és nem fájtak. Persze, a feszítő érzés megvan, mint mindig amikor oltást kap az ember, de igazán túl lehet élni...

2016. szept. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én nem oltatnám be magam se se a lányomat. nézzél utána.
2016. szept. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem kértük végül az oltást
2016. szept. 12. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!