Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mióta aktív nemi életet élek,...

Mióta aktív nemi életet élek, ki-kiújuló húgyúti fertőzéstől szenvedek. Mit tehetek a megelőzés érdekében?

Figyelt kérdés
2016. szept. 4. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Szegényem! Nekem is ez volt, kórházban is voltam vele. Azt magyarázták, hogy olyan alakú a hugycsövem (gondolom akkor neked is), hogy szeretkezéskor ahogy összedörgölődtök, a nedvek felmennek és a benne lévő bacik okozzák. Ezért az első számú megelőzés, hogy közvetlenül előtte és rögtön utána fürdés van. Ami kb. az egész spontaneitást kinyírja. Igyál rendszeresen medveszőlőlevél vagy cickafarkfű teát és néha vegyél olyan ülőfürdőt, hogy engedj nagyon meleg vizet, ami kb. a köldöködig ér és keverj el benne egy kg. sót. Addig maradj benne, amíg kellemes a hőmérséklete. Nekem szextől már nem jön ki, tehát ki lehet nőni (33 vagyok) viszont ha pár napig keveset iszom, reggel máris fáj a pisilés. Gondolom, ez a sok felfázás hegesedés miatti maradványa.
2016. szept. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csinálj végig egy tőzegáfonyakúrát (DM-ben, Rossmannban kapható tőzegáfonyakapszulából napi 3, egy hónapon át).
2016. szept. 5. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gyogyteak és ulofurdo segit.
2016. szept. 5. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Snorri ***** válasza:
100%
Párodnak néztek vizeletvizsgálatot? Érdemes lenne. Mi úgy jártunk, hogy nekem is többször visszatért, és az ügyeletes hétvégi doki mondta, hogy simán megbújhat a prosztatában pl a coli baktérium, neki nem okoz tüneteket, de pl. nálam okozhat, mert szövődményesen gyógyult a császárom, és sajna érzékeny az a terület. Adott neki is antibiotikumot, és lekopogom, azóta nem jött elő. Áprilisban volt ez.
2016. szept. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szex előtt és után fürdés (legalább az intim terület alapos lemosása), szex után azonnal pisilés (akkor is, ha csak pár csepp jön), sok folyadék fogyasztása, megelőzésképp pedig tőzegáfonya tartalmú szer.

Ha ez sem használ, akkor urológia.

És az utolsó se mond hülyeséget, a párod se árt kivizsgáltatni.

2016. szept. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha efféle panaszaim voltak, a sok víz ivás és a mezei zsúrló tea, valamint a grapefruitmag csepp, (vízbe, vagy teába keverve, inni kell napi 2x), mindig megoldotta a gondot. Valóban jó ötlet az is, ha iszol az aktus előtt egy nagy pohár vizet, és utána el tudsz menni pisilni és mosakodni. Ez mind sokat segít.
2016. szept. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!