Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A házi orvosom fogamzasgátló...

A házi orvosom fogamzasgátló mellé nyugtatót írt fel. Lehet baj? Bővebb leirás lent.

Figyelt kérdés

Tehát szedem a Lindynette fog.gátlót. Mielőtt még nem szedtem azelőtt is szedtem nyugtatót alvás zavarok miatt. A neve: Madazepam teva. Emiatt mindig 2 hetet késett a menstruáciom.

Most hogy szedem a fog.gátlót és szünetet tartok, szerintetek időbe megfog jönni,vag ugyanugy késni fog?

Az orvostól is kérdezem ő azt mondta ha késik is nem baj. Szerintetek?


2016. szept. 5. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp jelentkezni fog a megvonásos vérzés.

Én huzamosabb ideig Frontint szedtem fogamzásgátló mellett, azelőtt Ataraxot, és az ég világon semmi gond nem volt.

23/L

2016. szept. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet baj, ugyanis ez a szer Benzodiazepin típusú, ami gyengíti a fogamzásgátlót. A medazepam hatóanyaga serkenti azon enzim működését a májban, melyen keresztül a hormontartalmú fogamzásgátló lebomlik. Azaz a fogamzásgátló a szokottnál gyorsabban kiürül a szervezetből, hatékonysága pedig csökkenni fog és teherbeeshetsz. Ez a hatáscsökkenés a medazepam abbahagyása után még kb. két hétig fennáll, annak hosszú kiürülési felezési ideje miatt. Addig amíg szeded és utána két hétig még más védekezési módszer kell (pl. óvszer).

Ha nem élsz nemi életet akkor is rossz a dolog ugyanis a hatáscsökkenés miatt pecsételgetés, vérezgetés és egyéb mellékhatások fognak jelentkezni.

Tehát vagy a fogamzásgátlót hagyod el vagy a nyugtatót. Citromfűteát pl ihatsz a gyógyszer mellé és az szépen altat! Érdemes lenne nem a házidokival megoldani ezt mert ő ehhez nem ért, szakorvos kéne.

2016. szept. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Annyi probléma lehet hogy a nyugtatók csökkentik a fogamzásgátló hatékonyságát. Ha nincs párod ez nem gond ha van azért óvatosabban kell bánni az együttlétekkel.
2016. szept. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!