Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Alacsony vérnyomású nőknél...

Alacsony vérnyomású nőknél mennyire gyakori az ájulás?

Figyelt kérdés

Jól sejtem, h. a szédülés, fejfájás, gyengeségérzés gyakoribb tünet? És ha mégis megtörténik az ájulás, akkor mennyire hirtelen jön? Felismeritek, h. az fog történni vagy tök gyorsan játszódik le az egész?

21/L.



2016. szept. 11. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Világéletemben hypotoniás voltam (max 100 sístolés vérnyomással) és soha nem ajáultam el 39 év alatt.
2016. szept. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is alacsony a vérnyomásom és ha erőltettem volna olyankor a járást akkor elájltam volna. Érzem hogy az előjeleit és mikor már kezdek szédelegni akkor leülök vagy lefekszek. Bár egyszer összeestem de nem ájultam el teljesen. Attól függ szerintem hogy ha valaki érzi hogy kezd szédülni és nem ül le vagy valami akkor az összeesik.
2016. szept. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

17 éves korom óta van hasonló problémám, ha leesik a vérnyomásom. Akkoriban két-három alkalommal el is ájultam, azóta viszont nem.

Felismerem a jeleit és azt is tudom mit kell tennem, ha észlelem a problémát. Volt, hogy buszon lettem rosszul, volt hogy sporteseményen, vagy diplomaosztón, de ájulásig sosem fajult a helyzet.

Elkezd "zsibogni" az alkarom és a combom, kezdek "csillagokat" és foltokban látni, nyom a fejem, megszédülök és érezhetően lassul a szívverésem. Ha leülök és lehajtom a fejem, az segít. Ha olyan helyen vagyok, akkor lefekszek és falnak támasztva felemelem a lábaimat, így elég gyorsan rendbe jövök.

10 éve "küzdök" a problémával, de mondhatnánk úgy is, hogy megtanultam együtt élni vele. Van hogy félévig semmi bajom és van hogy egy hónapban kétszer jön elő.

2016. szept. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt még hozzátenném, hogyha érzem a jeleit és nem teszek ellene, állok, avagy sétálok tovább, akkor biztos, hogy elájulok, megakadályozni így nem tudom.

Előfordult, hogy egy tömött busz kellős közepén ültem le a földre, ahol nem hogy megkérdezték volna mi a baj, még hülyének is néztek. :D Egyszerűen tudatosul az emberben és egy idő után összerakja a képet, hogy most pedig vagy leülök itt tojva mások véleményére, vagy fél perc múlva csattanok a földön, ami nem annyira kellemes érzés.

2016. szept. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is alacsony, ájulni sose ájultam, viszont volt szédülés (felálláskor gyakori) fehér vagy zöld foltok úsztak, ilyenkor leülök és iszok egy kicsi vizet.
2016. szept. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
En sosem ajultam el, de sokszor voltam rosszul, foleg tini koromban. Nehezlegzes, feher foltokat latok, lever a viz. De van, hogy csak fejfajas es extra almossag jelentkezik. Most megint szedek vasat hatha segit...
2016. okt. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!