Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy megy a fogamzásgátló...

Hogy megy a fogamzásgátló felíratása? (kérdéseim lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék fogamzásgátlót felíratni. A kérdéseim a következők:

-Minden orvos csinál hüvelyi vizsgálatot előtte, és vérvételt is?

-Mikor kellene elmennem felíratni (ha jól tudom menstruációhoz kell igazítani), gondolom 1 héttel menstruáció előtt nem elég?

-Hogy megy az egész?

Először el kell mennem sima vizsgálatra, vagy akár telefonon is mondhatom már hogy fogamzásgátlót szeretnék és egyből akkor azzal fog foglalkozni?

-Mennyibe kerül kb így amit az orvosnak kell fizetni? És a gyógyszer (csak kb)?


Köszönök minden segítőkész választ!:) Szép napot mindenkinek!


2016. okt. 10. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Nos gyorsan: igen mindegyik csinàl vérvétel nàlam nem volt /amikor megvizsgàlt akkor mondta meg fog jönni estére meg is jött...első vizsgàlatom volt "azóta"....
2016. okt. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát ha még sosem voltál nőgyógyásznál, ajánlott egy általános kivizsgálást és rákszűrést csinálni.

Én mikor mentem felíratni, azelőtt voltam nem sokkal, így nem vizsgált meg. Feltett egy-két kérdést, mióta menzeszelek, van - e örökletes betegség a családban, milyen hosszú a ciklusom. Ezek alapján felírt egy gyógyszert, meg mellé egy olyan hormongyógyszert, amit akkor kellett volna bevegyek, ha esetleg rendellenes vérzést tapasztalok. Elmondta, hogy hívjam, ha bármit tapasztalok, természetes, ha esetleg eleinte rosszul érzem magam, stb.

Én mondtam mielőtt időpontot kértem volna, hogy ezügyben jönnék. És én SZTK-ban voltam nődokinál - nagyon rendes és kedves - úgyhogy nem kellett érte fizessek, de én azért otthagytam neki egy ezrest, mert tényleg nagyon rendes volt.

2016. okt. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

-Szoktak, rákszűrés miatt, mondván ha már ott jársz, vérvétel nekem magándokinál nem volt mert anya se trombózis hajlamos (ő is oda jár)

-Mindegy mikor mész csak ne menszesz közben, felírja a fog. gátlót, kiváltod és megvárod a következő menszesz első napját, ez ugyanúgy lehet másnap és 3 hét múlva, mindegyik okés, a tabletta hónapokig eláll.

-Elbeszélget veled a doki, gondolom mond alternatívákat, tájékoztat, stb

-Telefonon érdemes ha elmondod hogy szeretnél fogamzásgátlót elkezdeni is, legalább tudják miéer jössz.

Magándokinál változó, nekem pl 12k a rákszűrés, 1000 a recept (ha rákszűrés is van akkor ingyen), sztk-ban gondolom nem kell fizetni, a tabletta olyan 3-4000 szokott lenni havonta.

2016. okt. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!