Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-es lányok/nők! Mesélnétek...

PCOS-es lányok/nők! Mesélnétek magatokról?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, világ életemben dundi voltam.

Elkezdtem edzeni, egészségesen étkezni, mégsem ment le egy bizonyos mennyiség, és a menstruációm sem volt rendszeres.

Különösebben szőrös sose voltam, bajuszgyantára se szorultam soha, csak a fanszőrzetem és a combomon volt intenzívebb a szőrzetem, mint a normális, de ezt a genetikámnak tudtam be. (sápadt bőr, sötét haj.)

Tehát a hajhullás sem volt tünet nálam, dús, sötét hajam van.

Az orvos és az internetes oldalak szerint is kb. 88 centis derékbőségtől kezdődően van gáz, nekem 72.

Ma diagnosztizáltak.

Mesélnétek ti is?



2016. okt. 26. 17:08
 1/3 anonim válasza:
19 éves vagyok, nekem egy hónapja diagnosztizálták. Kizárólag fogamzásgátló tablettát írtak fel rá, a Diane 35-t, semmi diétát nem mondtak. Én is testesebb vagyok a kelleténél, 162 cm magas és 58 kg. Nekem is a rendszertelen menzesz és a szőrösödés hívta fel a figyelmem, hogy baj van. Ekkor mentem el orvoshoz. Nagyon megijedtem, bepánikoltam. Most 6 hónapig kell szedjem a fogamzásgátlót, arra már el kellene tűnjenek a kis ciszták.
2016. okt. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 momoka 2002 ***** válasza:
11 eves koromtol menstrualok. Tobbe kevesbe rendszeres ciklussal csak hosszabb (35-45 napos) mint az atlag. 18 evesen terhes lettem sziltem egy egeszseges kisbabat. Majd antibebit szedtem kb. 5 evig,amikor abbahagytam kimaradt neha a menzim,hajhullas stb. ekkor ultrahangon derult ki,hogy PCOS. Megintcsak a fogamzasgatlo latszott megoldasnak.Most mar tudom,hogy hiba volt.A fogamzasgatlotol semmi nem fog elmulni(foleg nem a cisztak eltunni-de cafoljon meg akivel ez tortent)Babat szeretnenk es en ugy gondolom(1 ev probalkozas utan), a terheleses cukorvizsgalat,hormonsor 3.,21. ciklusnapon,dieta(semmi cukor es feher liszt),mozgas egy jo endokrinologus es nogyogyasz megoldja a gondunkat.
2016. okt. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
18 éves vagyok és nekem is kb egy hónapja diagnosztizálták, bár én úgy gondolom, hogy egy kicsit későn. Én azzal a problémával mentem a nőgyógyászhoz, hogy 4 hónapig nem menstruáltam, de ez már megtörtént ezelőtt egy évvel is csak akkor 5 hónap volt, de nem mertem dokihoz menni, mert még szexuális életet nem élek. Más tüneteim nem nagyon voltak mindössze annyi, hogy kb 1 év alatt 20 kilót híztam, de azt hittem, hogy genetika miatt, jártam edzeni, keményen diétáztam, de nem történt semmi változás. Végül aztán egy hónappal ezelött elmentem a nőgyógyászhoz és akkor volt ultrahangos vizsgálat, majd PCOS gyanújával tovább küldtek endokrinológushoz. Az endokrinológus megállípította, hogy túl sok a férfihormonom és, hogy ténylegesen PCOS-em van és emiatt is híztam meg ennyire. Megnézte és ő vette észre a túlzott szőrösödést is, ami nekem meg a környetemnek azért nem volt feltűnő, mert világos bőrű és szőke hajú vagyok, és nem látszott. Most kaptam gyógyszert (Jangee) és remélem, hogy megoldódik a problémám, leginkább az elhízás zavar, és az, hogy vajon lehet-e valaha kisbabám.
2016. nov. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!