Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet így ujra elkezdeni...

Lehet így ujra elkezdeni fogamzásgátlót szedni vagy most mit csináljak?

Figyelt kérdés
abba akartam hagyni a fogamzásgátlót mert híztam tőle és én hülye a levél 5. szeme után hagytam abba most 4 nap telt el és ujra jelentkezett a megvonásos vérzés pedig nem régen lett vége .. most hallottam hogy nem kéne csak úgy abba hagyni ha 1 éven bellül még előfordulhat hogy ujra akarod szedni .. most akkor elkezdjem ujra szedni azt a levelet amit már elkezdtem és ne foglalkozzak azokkal a pirulákkal amiket kihagytam (4 nap) vagy várjak pár hónapot hogy kiürüljön a szervezetemből ? vagy mi legyen?
2016. dec. 3. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Várjál,ha most elkezded szedni,akkor a ciklusod teljesen megbolondul és összevissza fogsz vérezni.A megkezdett levél már kuka.És olyat soha ne csinálj(még ha örökra abba is akarod hagyni),hogy nem szeded be a megkezdett levelet. Egyébként hízás az első időben fordul elő mellet,leginkább azért,mert fokozza a szövetek vízvisszatartását. Aztán ez beáll.
2016. dec. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
... mellette...
2016. dec. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A megkezdett levelet ne dobd ki, jó lesz akkor, ha mondjuk megy a hasad és pótolni kell egy-egy tablettát. De így sosem szabad abbahagyni a szedését, pont azért, mert össze-vissza fogsz vérezni. Én azt javaslom, hogy ne szedd tovább, várj legalább egy hónapot, és, ha lesz rendesen vérzésed, akkor hajrá. Már, ha van van kapcsolatod, mert, ha nincs, nem érdemes szedni. Ha pedig úgy döntöttél, hogy nem szeded tovább, akkor nincs teendőd. Nem biztos, hogy egy hónap alatt rendeződik a vérzésed, és pecsételés is lehet, de 2-3 hónap alatt már kell állnia.
2016. dec. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
értem de akkor most meddig várjak hogy kezdhessek egy uj levelet?
2016. dec. 3. 09:22
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ ♥♥ nagyon megijedtem
2016. dec. 3. 09:23
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megjön a következő (már rendes) vérzésed.
2016. dec. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a ciklust hagyd ki, es akkor kezd ujra, amikor amugy is kezdened a kovetkezo levelet. De ugyan ugy kell majd a kiegeszito vedekezes, mintha most kezdened eloszor szedni. A hizas miatt meg keresd fel a nogyogyaszt, hatha tud adni olyat, ami jobb neked. Nem vagyunk egyformak, mindenkinek mas valik be.
2016. dec. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt,hogy ez rendes vérzés lesz-e onnan fogod tudni,hogy felírod a következő vérzésed dátumát(nem a mostani pecsételést) és ha ahhoz képest a szokásos időben (23-33 nap múlva) jelentkezik egy nem pecsételő, normál vérzés,akkor elkezdheted szedni. Tehát most hagyjál ki legalább 2 hónapot. De ha elmész nőgyógyászhoz és csinál UH vizsgálatot,akkor a peteérésből és a méhnyálkahártya vastagságából meg tudja mondani,hogy lesz-e már normális menzeszed.
2016. dec. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hulyeseget irtam, bocs. :) Szoval amikor legkozelebb kezdodne a rendes megvonasos verzes, akkor kezd szedni.
2016. dec. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!