Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kedves anyukák! Ti beadnátok...

Kedves anyukák! Ti beadnátok a lányotoknak a HPV elleni oltást? ( méhnyakrák elleni oltas )

Figyelt kérdés

Az Iskolaba adtak megegy papirt higy akarjuk-e az oltást

Először azt mondtuk

Ti mit csinálnatok?



2016. dec. 11. 21:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Én beadatnám,mert akkor nem lehet méhnyak rákos már egy rákfajta kilőve.De én beadatnám mert egy az hogy védettséget ad azt hiszem 25 éves korig.
2016. dec. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Az én lányom meg is kapta 6 éve. Semmi szövődménye nem volt és azóta sem bántuk meg.
2016. dec. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Én is beadatnám, nem is kérdés.
2016. dec. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem az számít,hogy ki hány éves,40 évesen is adhat védettséget,ha az illető addig még nem kapta el a HPV-t és már 16 évesen sem véd,ha már elkapta. Ezért van az,hogy minél fiatalabb korban, még a nemiélet megkezdése előtt célszerű beadatni.
2016. dec. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
A HPV oltás csak pár típus ellen véd, aminek ellenére simán kaphat el komolyabb fajtát. Nekem anno a nőgyógyászom azt mondta teljesen feleslegesnek tartja.
2016. dec. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Nem adtnàm be,ki tudja milyen szövődményei lesznek idővel .
2016. dec. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk is a gyereknőgyógyász mondta hogy ő nem látja túl sok értelmét, ha valaki eljár évente rákszűrésre lelkiismeretesen és védekezik, nem váltogatja a partnert havonta, ő is vizsgáltatva van, az többet ér mint az oltás mert attól még lehet valaki rákos, nem mindegyik ellen véd az oltás.
2016. dec. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki válaszát

Meg eldöntöm mi lesz de En feleslegesnek tartom

Az apja meg azt Mindta En döntsek Ugyhigy meg gondolkozom rajta

2016. dec. 12. 16:51
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nem vagyok anyuka sajnos még. Enged meg, hogy ennek ellenére válaszoljak a kérdésre.


25 éves vagyok. Nyáron volt az esküvőnk. Kisbabát tervezünk, de sajnos a rákszűrésem egy éve nem jó.

Nem váltogattam a partnereim, a férjem a második férfi az életemben.

16 évesen is már családot akartam, csak nem sikerült elsőre megtalálni.


ELÉG 1 férfi ahhoz, hogy elkapja a lányod a HPV-ét. Az egészséges immunrendszer elvileg két éven belül legyőzi a vírust, és nem okoz problémát. Akinek viszont nem olyan jó, annak elváltozást okoz.


Én be fogom adatni a lányomnak az oltást.

2016. dec. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
Amikor én voltam ennyi idős, hogy szó volt arról hogy megkapjam e az oltást, végül nem kaptam meg. De eljárok nőgyógyászhoz, januárban megyek rákszűrésre is... Testvérem megkapta 3 évvel később ő 1 hónapig rosszul volt tőle, orvosra volt szükség hogy nem e lett az oltástól ez a baj. Mert ugyebár a védőoltás az a baktérium legyengített változata.... Én nem adatnám be a lányomnak...
2016. dec. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!