Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló tablettával a...

Fogamzásgátló tablettával a menstruáció csúsztatása?

Figyelt kérdés

több éve szedem a Jangee típusú tablettát hamar beállította a ciklusomat és stb. Viszont pont karácsonyra betegednék meg amikor megyünk a párommal wellnessezni. Ezért elszeretném csúsztatni a menstruációmat, de több forumot is olvastam ezálltal nemtudom már eldönteni hogyan is helyes. Ha elfogy a levelem szünet nélkül kezdjem szedni a másikat és végig szedjem azt az egy levelet? Vagy ha elfogy a levelem akkor szünet nélkül kezdjem meg a másikat de csak pl 7 szemet vegyek be belőle? és ami megmarad azzal mit csináljak?

Köszönöm szépen előre is a válaszokat.


2016. dec. 17. 09:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Rögtön folytasd a következő levelet és azt is szedd végig. Így csak azután lesz megvonásos vérzésed.
2016. dec. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm ! :)
2016. dec. 17. 09:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Mielőtt válaszolok, tisztázzunk már pár dolgot...


1. A fogamzásgátló nem beállítja a ciklust, hanem kikapcsolja, és egy mesterségeset hoz létre. Ilyenkor megvonásos vérzésed van, aminek köze nincs a menstruációhoz.


2. A menstruáció és a megvonásos vérzés nem betegség. Ne hívjuk már "beteg kell legyeknek" a vérzést, amikor pont ez jelenti azt, hogy nem vagy beteg. Nem értem a logikát...


3. Ha két levelet beszedsz egymás után szünet nélkül, esélyes, hogy akár végig pecsételő vérzésed lesz. Jó nagy szopó lenne. Én inkább úgy tologatnám, hogy

A) beszedném az első levelet, de az utolsó 2-3 szemet nem venném be, megtartanám a 7 napos szünetet, utána bevenném a megmaradt 2-3 szemet az első levélből, és folytatnám a második levéllel. Így hamarabb lesz vérzésed.

B) beszedném végig az első levelet, és utána bevennék még 2-3 szemetet második levélből. Ezután megtartanám a 7 napos szünetet, majd a második levelet beszedném, ami ugye 2-3 szemmel kevesebb. Így később lesz vérzésed.

20L

2016. dec. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
"Én inkább úgy szedném ..." Nem az a lényeg,hogy Te hogyan szednéd. Nekem az orvos javasolta afolyamatos szedést és nem volt közben pecsételő vérzésem.
2016. dec. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Általában a szünetmentes szedést javasolják a dokik, de én pl rosszul jártam vele, ugyanis végigpecsételtem a szünetig és a következő szünet is erősebb volt, doki mondta hogy ilyen hatása lehet.

Így inkább csak hét nappal szedtem tovább legközelebb amikor ilyen kellett és akkor lett egy tartalék levelem.

2016. dec. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!