Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A haziorvos, nem irhat ki...

A haziorvos, nem irhat ki nekem masik fajta fogamzasgatlot, ha megkerem ra?

Figyelt kérdés

Mar a 2. fajta fogamzasgatlot szedem, de sajnos gyogyszerszedes utolso par napjaiban/heteben barna folyasom van, es az elozo gyogyszeremnel is ugyanez volt a gond. Az orvos megvizsgalt akkor, csinalt huvelyi ultrahangot is. Sztk-s orvoshoz nem szivesen mennek, annyi mindent lehet hallani, hogy bunkok meg durvak, hogy inkabb kihagynam :( Azert meg megint 10 ezer forintot kiadni, hogy uj gyogyszert kapjak, jelenleg nem igazan tehetem meg. ( tanulok meg, anyaek szerint meg 'eltulzom' a dolgot, es mar nem hajlandoak finanszirozni) Baratommal is kezd ramenni a kapcsolatunk, lassan o se hisz nekem :(

Esetleg arra gondoltam, hogy a haziorvos esetleg nem-e javasolna nekem mas fajtat? ( viszonylag mar ismernek ott) Azert ragaszkodnek a fogamzasgatlohoz, mert tudom, hogy van tobb fajta is, es egyenlore nem adom fel a remenyt, hogy talaljanak nekem megfelelot, es nemcsak a szex miatt. Sajnos gyogyszer nelkul, amikor megvan, olyan has gorcseim vannak, hogy gyakran iskolaba se birtam menni miatta, vagy haza kellett jonnom...

20/L


2016. dec. 21. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

bármit felírhat neked


olvass utána, úgy menj oda, hogy tudod hogy mit szeretnél helyette, és megmondod neki, hogy már konzultáltál ez ügyben telefonon az orvosoddal, csak sajnos szabadságon van, de azt javasolta, hogy ezt írják fel neked

2016. dec. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem.

Menj el nődokihoz, én az sztk-ban is mindenhol találtam normálisat

2016. dec. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
21 szemes, monofazisos gyogyszert szedek, es vagy magasabb hormontartalmut szeretnek, vagy haromfazisost. Az interneten mindenutt azt irjak, hogy valoszinuleg ez a barnazas azert van, mert gyenge szamomra. Jo persze az internet se szentiras ...:D
2016. dec. 21. 17:31
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Azt írhat fel, ami szerepel a nőgyógyásztól kapott papíron.

A szakrendelőben is normális orvosok vannak.


#1: Ne nézd már az orvost hülyének, nem ír fel bemondásra semmit :)

2016. dec. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Menj nőgyógyászhoz, nem véletlenül külön szak az orvosin. Hormonpanelt néztek már? Az okát kellene megtalálni a dolognak, nem a sokadik fajta tablettával kísérletezni. Ennyi alapján lehet endometriózisod is, vizsgáltasd ki magad (addig pedig marad valamilyen alternatív védekezés).
2016. dec. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#4


valóban így kéne működnie, viszont a valóság az, hogy szinte bármit felírnak, ha ismerős vagy és megkéred


amúgy a kérdés az volt, hogy írhat-e másikat, amit természetesen megtehet


én ugyan kb félévente nézek le az orvosi rendelőbe, általában így néz ki: üdvözlöm doktornő, fáj a torkom, úgy mint legutóbb, írjon már fel nekem megint egy kis Bioparoxot, tudom hogy kell szedni


aztán megyek a dolgomra

2016. dec. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mondjuk elhiszem, mivel a Bioparox vény nélkül volt kapható :)
2016. dec. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Körztei nővér vagyok. Írunk fel fogamzásgátlót csak úgy is,ha a beteg azt mondja,hogy ezt már régebben szedi és nőgyógyász adta. Tehát megbízunk a betegben. A háziorvos viszont nem fog javasolni másikat,mert az nem az ő szakterülete. Olyat pedig még csak véletlenül se csinálj,hogy azt hazudod az orvosnak,hogy nőgyógyász állította be,mert magasnak árthatsz vele! Már elnézést,de nagy marha volt az a válaszoló,aki ezt javasolta! Ja, és vannak nem buknó SZTK-s orvosok is, a legjobb az odajáró betegeketől megkérdezni,hogy kivel,hogyan vannak megelégedve.
2016. dec. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem fog másikat javasolni és felírni sem, mert nem ez a szakterülete, az ő felelőssége. Nekem akkor se írta fel amikor a nőgyógyásszal csak telefonon tudtam beszélni, hogy sos-be kell másik fajta mert baj van, megmondta hogy mit írjon fel és akkor sem, csak ha már egyszer a nőgyógyász felírta, az elsőt meg bemondásra felírta.. SZTK-s dokim van amúgy és szuper jófej!
2016. dec. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!