Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Visszatérő hüvelygyulladás,...

Visszatérő hüvelygyulladás, libidó csökkenés a fogamzásgátlótól. Gyógyszerváltással megoldható a probléma?

Figyelt kérdés

1,5éve szedek fogamzásgátlót. rengeteg mellékhatása volt, ami kb 1 év alatt elmúlt. Most meg lett újabb. Már másodjára kaptam hüvelygyulladást 2 hónapon belül. Fáj, viszket, vörös. 1 hét mire kigyógyulok belőle. 2 orvosnál is voltam. Az egyik kamilla teás borogatást, neogranormonnal kenést javasolt, a másik gynoflor hüvelytablettát és vitagyn hüvelykrémet. A tabletta és a krém megoldotta a panaszt, de ezek után, most már minden hónapban ezzel kell számolnom? Alig telt el 1,5 hónap a 2 betegség között...

A libidóm 1,5 év alatt a nullára csökkent. Szedtem már lindynettet, mercilont, legutóbb yasminellet. Most meg a belarát kaptam, hogy visszaálljon a libidóm. Ez vajon segíteni fog? Újra kijön az a tucatnyi mellékhatás, ami mindig visszatért, amikor gyógyszert váltottam?


2010. máj. 3. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
ha hajlamos vagy rá ,akkor igen.bár a belara nagyon kevés hormont tartalmaz.
2010. máj. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok, és már nem tudom melyik gyógyszert próbáljam ki. Már szedtem 3 fázisút (Tri-regol), 1 fázisút (Lindynette, Yadine, Yasminelle) de mindegyiknél ugyanaz a helyzet :(
2010. máj. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát megpróbálhatod, de azért számíthatsz rá, hogy gondok lesznek vele. Más fogamzásgátló eszköz után kellene nézned.
2010. máj. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedden lesz 2 hete, hogy beteg vagyok. Hiába csináltam végig a hüvelykrémes kezelést. Már 3x voltam orvosnál, 2 dokinál. Nincs már más orvos a városban. Mit csináljak, h végre meggyógyuljak teljesen?
2010. máj. 8. 08:55
 5/6 anonim ***** válasza:
én is ilyenekben szenvedtem, de hiába váltotatm, akor sem volt jó. Mióta leálltam vele, lassan 2. hónapja már jobb minden, semmi gomba, azelőtt pedig havonta viszkettem :(
2010. máj. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ajjajjjjj...Ettől tartok én is. Egy próbát megér. Ha semmi nem változik, kénytelen leszek abbahagyni a szedést, bár nem igazán szeretném, de minek szedjem, ha a megbetegedések miatt meg sosem vagyok együtt a párommal...
2010. máj. 9. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!