Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Még szeptemberben voltam...

Még szeptemberben voltam nőgyógyásznál. Tudnátok segíteni a leletek értelmezésében? Az orvostól nem kaptam kielégítő választ.

Figyelt kérdés

Nagyjából értem, de mégis van bennem egy kis félsz. Most kaptam kézhez a citológiai leletet és most elővettem a nőgyógyásznál kapott ambuláns lapot is, amin a diagnózis igazából az, hogy egészséges vagyok. viszont a testem nem ilyen tüneteket produkál.

Terhes nem lehetek, szűz vagyok.

A kifejezések amiket az ambulánslapon nem értek:

sima portio, norm fluor

OC:2076

Baloldali ováriumban 15mm-es corp. lut. J. o. ov. norm. nagyságú és szerkezetű.


A citológiám P2-es lett. De nincs rajta semmi, hogy miért.

Amiért igazából írok, az az, hogy a melleimben már nyáron kitapintottam egy-egy csomót. A hónaljamnál inkább. Felvetettem ugyanezt a dokinak, de ő csak elől "tapogatott" meg, aztán mondta, hogy semmi bajom. Viszont pár napja nyomás hatására átlátszó folyadék jött a bal mellemből. Kevés. Pár csepp. És az előző menstruációm sem volt valami igazi... Ha lehet mondani, egy napig menstruáltam, meg előtte két napig nem kellett betét, de azon az egy napon sem volt túl sok. Nem kellett tampon, és ha nem adnék a higéniára, betétet sem kellett volna cserélnem, annyira kevés volt azon a napon.

Keressek másik orvost? Nem tudom tényleg, hogy mit csináljak...

19/L


2017. jan. 23. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:

A lelet annyit tesz, minden oké.

sima portio: méhszáj oké, nincs gyulladás

normál fluor: nincs kóros folyásod

corpus luteum: annyit tesz, hogy a baloldali petefészkedben történt ezalkalommal az ovuláció, erre utal a visszamaradt sárgatest = azaz normálisan működsz

jobb oldalt is minden oké

P2 tökéletes eredmény


A melleddel ha gondolod menj máshoz, a váladékozás nem jó.

2017. jan. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonló a kérdés...

Itt a válasz! :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..


norm fluor = Normál folyás

2017. jan. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Még annyi lenne a kérdésem, hogy a 49x42mm-es méh az nem kicsi? Nem tudom, hogy van-e egyáltalán ilyen, hogy túl kicsi, vagy túl nagy... Csak érdekel...

2017. jan. 23. 19:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Minden normális-
2017. márc. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!