Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hpv az méhnyakrák?

Hpv az méhnyakrák?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek,mert nem értem. A hpv ( vírusos szemölcsök a szájüregben) ez most daganat lehet? Azt szeretném kérdezni,hogy ha valakinek ilyen van, az méhnyakrákot okoz? Vagy például ha az én szájüregemben van,akkor ezt szexuális úton a nemi szervekre is átterjed? Olvastam az interneten de nem nagyon értem és meg vagyok ilyedve

2017. jan. 24. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
A HPV több különböző vírus családneve. Ezek közül több is hosszú távon méhnyakrákot tud okozni.
2017. jan. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem, egyáltalán nem egyenlő a méhnyakrákkal.

Mint az első írta, sokféle törzse van, némelyik veszélyes, némelyik ártalmatlan. Amelyik veszélyes, az sem okoz feltétlenül daganatot, csak hajlamosíthat rá. Tehát ha HPV-fertőzésed van, akkor érdemes megvizsgáltatni, milyen törzs, adott esetben HPV-oltást kérni.

2017. jan. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A HPV az a humán papilloma vírus. Ebbe a csoportba több vírus is tartozik, vmelyik a bőrön okoz elváltozást (pl. szemölcs), vmelyik a nyálkahártyán stb. A szájban lévő típus pl. a nemi szerven nem okoz elváltozást, ezeknek kisebb a rizikója. A nemi szerven találhatók veszélyesebbek, mert nagyon eséllyel okoznak rákot. De rz nem azt jelenti, h ha ott a vírus, 100% rákod lesz, csak mivel sejtszinten elváltozásokat okoz(hat), így nyilván megnő az esélye, h a sejt kórosan fog növekedni --> és ugye így lesz a rák
2017. jan. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fertőzés után az oltás már eső után köpönyeg, nem véletlenül oltják olyan korán a lányokat.

Ráadásul az oltás nem véd az összes HPV vírus ellen, csak bizonyos fajtája ellen. Méhnyakrákot meg nem nem csak ezek a fajták okozhatnak, hanem több is, sőt, van, hogy vírus se kell hozzá.


A HPV-t normális esetben gond nélkül legyőzi a szervezt. De azért rendszeresen ellenőrzésre kell járni.


Az ez a kérdés, akkor nem, nem vagy rákos.

2017. jan. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor ha nekem a szájüregemben vannak ilyen szemölcsök és a barátnőmmel nem védekeztünk akkor kicsi az esélye ,hogy ettől méhnyakrákja lesz?
2017. jan. 24. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!