Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális, ha nem szeretnék...

Normális, ha nem szeretnék tampont használni? Más is így van ezzel? A másik dobozban kifejtem, mi a helyzet ezzel kapcsolatban

Figyelt kérdés

10-11 éve menstruálok. Sosem vonzott a tampon használata, egyszer kipróbáltam, de nem jött be. Azóta nem is próbálkozok vele.


Az utóbbi években elég gyakran, egy menzesz alatt többször is 'darabos' a vérzésem. Ebből következtetve, ha tampont használnék, szerintem nem tudnék rendesen kitisztulni.


Oké, hogy a tampont 'észre sem lejet venni', meg 'annyira higénikus', és 'az a legjobb', de nekem a betét jobban bejött. Oké, hogy 'csörög', de ma már annyira jó betéteket lehet kapni.


Ti hogy vagytok ezzel?


22n



2017. jan. 28. 14:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Régebben betét plussz tampon. Ma intimkehely.
2017. nov. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
61%
Persze, hogy normális. Én is így vagyok ezzel, bár próbáltam a tampont is, de maradok a betétnél. Szerintem sokkal praktikusabb, mint a tampon, és ha megtalálja valaki a számára legmegfelőbbet, akkor szinte nem is lehet érezni a bugyiban. A tampon felhelyezése körülményesebb, nagyobb körültekintést igényel, elég csak arra gondolni, h alaposan kezet kell mosni. Betétet lehet úgy is cserélni, h hozzá sem kell érni a testtel érintkező felülethez. Valamint a tampon szerintem még gusztustalanabb mint a betét. Nem akkor amikor bent van, hanem kivételkor. Ritka gusztustalan amikor kihúzzák, és kijön az a véres petyhüdt paca, amiből szivárog a vér, és ha nem elég körültekintő az ember sok mindent képes össze kenni. Nem is beszélve a vérdarabkákról amit nem képes felszívni, és lehet h amikor kihúzzuk távozik egy része, de nem hinném, h az összes, és az sem jó, h amíg bent van a tampon addig a vérdarabkák is bent maradnak. Szerintem jobb az, ha folyamatában távozik a cucc, amikor éppen jönni akar. Valamint a betéten látszik, h mi van, van e elváltozás vagy minden rendben van. Jobban nyomon követhető a vérzés mennyisége is. Nem kell megvárni a cseréhez, h megteljen, ha kell akkor is cserélni lehet, ha csak félig van. Pl indulnék valahova egy 2-3 órás eldoglaltságra, indulás előtt simán kicserélhetem, míg a tamponnál nem, csak ha tele van, és az általában mindig olyankor következik be, amikor macera megoldani. Ezért sokkal praktikusabbnak és egyszerűbbnek tartom a betét használatát. De persze nyilván ez azon múlik, h kinek mi a fontosabb... Az illúzió, mintha nem lenne ott semmi (a madzagot leszámítva) vagy pedig az h kevesebb macera legyen vele. Ezt mindenki döntse el maga, viszont ne gondold, h nem normális, h nem akarsz tampont használni, látod, vannak azért jópáran akik nem akarnak. Az én környezetemben is kb mindenki tamponozik, de attól még nem leszek gáz, h én nem akarom használni. Meg van rá az okom, nekik is, neked is, és ennyi. Nem ettől lesz valaki menő, vagy ciki, h mit használ!
2018. ápr. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%

Én pont ma háborodtam fel barátomra mert próbált győzködni hogy a tampon szexibb és használjam azt....

Szerintem ezt mindenki maga érzi, hogy visel el, mitől érzi magát "biztonságban" és az égvilágon senkinek semmi köze hozzá, hogy a nehezebb napjaidon mit tartasz a bugyidban.

2021. máj. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Tampont sokkal jobban szeretem, ha olyan helyen kell cserélni, ahol “nehezebb” megoldani, akkor aplikátorosat viszek magammal, és kész. Egyébként tamponnal együtt is ugyanannyira tisztul az ember, nem marad bent aminek ki kell jönni se így, se úgy.

De alapvetően akinek a betét jön be használjon azt, akinek a tampon, az pedig azt. Nekem a tampon nagyon megkönnyíti az életemet, és annál sem várom meg hogy csutkára ázzon, semmi sincs ha hamarabb cseréli az ember.

2022. szept. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!