Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van valaki aki hasonló problém...

Van valaki aki hasonló problémával "küzd", mint én?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Bocsánat hogy hosszú és köszönöm annak aki elolvassa. A történetem úgy kezdődik hogy kb másfél éve alul a hasam olyan szinten fájt hogy nem tudtam megmozdulni illetve dolgozni mert minden mozdulat fájt. Éreztem hogy a méhem és a petefészkeim fájnak. Szúrt és feszült. Sürgősen elmentem orvoshoz, ő azt mondta felfáztam, de én ezt nem hagytam annyiban (mert szerintem nem az volt a baj) elmentem másik orvoshoz aki az mondta begyulladt a petefészkem amire kaptam gyógyszert de nem múlt el tőle a fájdalom, ezután jutottam el a 3. orvoshoz aki azt mondta hogy a méhem van begyulladva...

Ezután a menstruációm is teljesen megváltozott. 24 naponta jött meg egyszer tartott 10 napig, utána 7 napig, utána 5 napig, aztán 8 napig és ez az állandó hasfájdalom egyszer csak elmúlt de a menstruációm maradt így összevissza.

Aztán nemrég megint elkezdett fájni a hasam már majdnem megőrültem hogy megint kezdődik...elmentem orvoshoz mert amúgy is rákszűrést is kellett már csináltatni és mondtam neki a problémámat. Most decemberben karácsonykor kellett volna megjönnie es késett egy hetet, olyan fájdalommal jött meg hogy hánytam, elájultam, 3 napig tartott utána 2-3 napig csak pecsételő vérzésem volt.Amúgy a menstruációm mindig brutál fájdalmas de ez vitt mindent.

Na aztán elküldött az orvos vérvételre, kiderült magas a prolaktin szintem. Azt mondta nincs peteérésem és ultrahangon látott egy vékony endometrium csíkot.

Kaptam Norcolutot amit 10 napig kell szednem 2x1-et hogy elálljon a vérzésem (most pont menstruálok már megint egy hete lesz holnap) és utána fogamzásgátlót kell szednem.

Volt már valakinek hasonló gondja?

Úgy tervezem elmegyek Győrbe az endometrium központba hogy rendesen legyek megvizsgálva.


2017. jan. 31. 09:12
 1/5 A kérdező kommentje:
azt még elfeljtettem hogy kegyetlen hőhullámaim szoktak lenni :D menstruációm barnázással kezdődik, valamikor végig alvadt véres, fekete valamikor élénk piros
2017. jan. 31. 09:44
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán világos. Ha nincs peteérésed, vékony az endometrium,akkor nem kéne vérezned. Illetve lehez,hogy nem sokkal menzesz után mutatta ezt az UH? Mert akkor ez természetes. A fájdalom miatt még nem viszgáltak endometriózis irányába?
2017. jan. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

hát ez az nekem se volt világos hogy miért nincs peteérésem. lehet a prolaktin szint miatt?

endometriózis vizsgálatot még nem csináltak, ezért akaork inkább Győrbe elmenni ahol ezt megnéznék.

amúgy tegnap mondta ezt az orvos és megultrahangozott és menstruálok is de már a vége fele járok, viszont amikor előszőr voltam nála 2 hete akkor is megultrahangozott és akkor nem látott semmit. ezt se értettem

vagy akkor menjek el megint magán dokihoz? vagy egyből Győr

2017. jan. 31. 10:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Az,hogy most vékony a nyálkahártya és nincs érő pete a petefészekben teljesen rendben van,hiszen a nyálkahártya már levált. A prolaktinszint emelkedése valóban gátolja a peteérést és ennek nagyon sok oka lehet. De erre is igaz,hogy egy mérés nem mérés. Ha el tudsz menni egy komoly központba,inkább oda menjél,ha valóban túltermelődik a prolaktinszinted és ez nem csak egy eseti dolog (pl.stressz hatása),akkor ki kell vizsgálni az okát és az könnyebb egy ilyen centrumban.
2017. jan. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
prolaktinnál az érték felső határa 619 volt nekem 789 lett. nem értek hozzá hogy milyen érték a magas de azt mondta erre hogy nagyon magas :D inkább kivizsgáltatom magam rendesen mert ez igy nem állapot bár én endometriózisra gyanakszom mert a tüneteim meg vannak sajnos :( majd kiderül :) köszi a választ :)
2017. jan. 31. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!