Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez most már a vérzés vagy...

Ez most már a vérzés vagy csak a gyógyszer mellékhatása?

Figyelt kérdés
3.hónapja szedek fogamzásgátlót és még 5 szem hátravan a 21-ből, de tegnap elkezdtem vérezgetni és nagyon görcsölök. Nem úgy vérzek, mint korábban, jóval gyengébb, de azért pl. betét kell, nem elég a tisztasági. Ez már a mensim vagy csak a gyógyszerrel nincs kibékülve a szervezetem? Még 5 szem bogyó, aztán utána jönne a szünet, de akkor is vérezhetek még majd, vagy most ezzel letudtam? Bocs, ha túl sután a kérdéseim, de kezdő vagyok még ebben a gyógyszeres kérdésben és ilyet eddig nem csinált, hogy már a gyógyszerszedés alatt megjött volna.
2010. máj. 8. 08:00
 1/7 A kérdező kommentje:
sután = suták
2010. máj. 8. 08:02
 2/7 anonim ***** válasza:

Szedd tovább, és várj.

Ha hasmenésed volt mostanság (hányás?) nem szívódott fel a fogi gátló (egésze), és ez is okozhatja a panaszodat.

Ha ismétlődne ez, felszívódási probléma nélk. is akkor orvos!

2010. máj. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Felhívtam a dokimat, ő is mondta, hogy szedjem tovább. Nem volt hasmenésem, nem hánytam, nem voltam beteg. A hónap végén úgyis megyek dokihoz gyógyszert iratni és kontrollra is, csak azt nem tudom még, amit kérdeztem, hogy ez most a mensim vagy csak mellékhatás.
2010. máj. 8. 09:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Elvileg ha 3 hónap után is fennáll a közti vérzés( mert ez biztos h az, tablettaszedés alatt jobb esetben egyáltalán nincs vérzés, csak ha abbahagyod arra a 7 napra), akkor nem a számodra legmegfelelőbb fogamzásgátlót kaptad, vszínű ezért vérzel. Ha visszamész a dokihoz lehet h kiír 1 másik gyógyszert.( Én erre tippelek:) Mit szedsz?
2010. máj. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Cilest. De az első 2 hónapban semmi gond nem volt, észre sem vettem hogy bogyót szedek, pedig ijesztgettek fejfájással, hányingerrel, mindennel. Lehet hogy mégsem ez az igazi? De nem csak vérzek, hanem ugyanúgy görcsölök (nagyon!), mint amikor megvan.
2010. máj. 8. 15:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez is alacsony hormontartalmú, bár vannak nála alacsonyabb hormontartalmúak is( Yadine, Yasminelle, Lindynette), lehet, hogy ezekből vmelyiket kéne szedned, ezek a legjobbak.(Én pl. Lindynettet szedek 1 éve). De a biztosat csak a doki fogja megmondani. Majd írd meg, hogy mit mondott! :) Utolsó vtam.
2010. máj. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi. A dokim azért javasolta ezt, mert szerinte ettől van a legkevesebb esélyem hízni, mivel van rajtam egy kis felesleg. És bejött, mióta szedem, nemhogy nem híztam, de fogytam is:) Megírom majd, hogy mit mondott.
2010. máj. 9. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!