Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló melletti antibio...

Fogamzásgátló melletti antibiotikus szedése?

Figyelt kérdés
Nemsokára megyek majd bölcsességfog eltávolításra, úgy tudom, hogy utána antibiotikumot kell szednem egy ideig. Védekezzünk így majd mellé más módon is, csökkenti a hatását?
2017. febr. 20. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne az internet népe legyen a nőgyógyászod :)

Ha megvan az antibiotikum neve, beszélj a nőgyógyászoddal, és ő mondja meg, hogy mi a javasolt (elég-e a gyógyszer, és ha nem, akkor mennyi ideig nem).

2017. febr. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi ilyenkor mindig védekezünk óvszerrel is. Szerintem nem nagy dolog pár alkalommal így védekezni, bár úgy tudom hogy nem minden antibiotikum olyan hogy befolyásolja a tabletta hatását de nem árt vigyázni ilyenkor :) meg persze nem csak míg szeded hanem utána is védekezni kell még pár hétig, mert nem azonnal ürül ki a szervezetedből a gyógyszer. De ezt megkérdezheted majd ott hogy mikor ürül ki kb.
2017. febr. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor ha a fogorvos esetleg megkérdezi, hogy szedek-e gyógyszert, akkor ezt mondani kell? Régen voltam orvosnál, akkor emlékszem mindig megkérdezték, h szedek-e vmi gyógyszert vagy érzékeny vagyok-e vmelyikre, de amióta szedem a tablettát (3 éve) a nődokin kívül nem voltam még orvosnál, nem tudom, hogy a tablettát meg kell-e említeni a fogdokinak
2017. febr. 20. 20:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, védekezni kell másképp is,mert MINDEN antibiotikumra igaz,hogy a szedése alatt nem szívódik fel a belekből rendesen a fogazmzásgátló.
2017. febr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok, amikor én először voltam a körzeti fogorvosnál ki kellett töltenem egy papírt, és arra ráírtam hogy én szedek. De ha felír egy gyógyszert akkor megmondhatod neki.
2017. febr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Minden antibiotikum mellett amíg szeded és utána még legalább 7 napig gumi kell, ugyanis képes hatástalanítani teljesen is akár. Arra is készülj fel ilyenkor hogy előfordulhat vérezgetés mivel nem szívódik fel elég hormon.

Mondhatod a fogorvosnak, de ők annyira ehhez nem értenek általában, azt szokták mondani hogy a betegtájékoztató vagy nődoki szerint kell eljárni, de ha gond egy baba akkor mindenképpen kell gumi a szedés alatt és még 7 napig.

2017. febr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat, akkor mindenképp így járok majd el :)
2017. febr. 20. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!