Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris zavarral meddig...

Balogh Zsozsó kérdése:

Bipoláris zavarral meddig szükséges gyógyszert szedni?

Figyelt kérdés
Szorongást, majd bipoláris zavart is megállapított az orvos nála. Lamolep-et illetve cymbaltát szedek. Azt olvastam, hogy ez egy hosszabb folyamat amíg rendbe jön. Márciustól szedem a lamolep-et.akinek hasonló betegsége van meddig szedte a gyógyszert?

2016. jún. 13. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem életed végéig. De örülj hogy csak lamolepet írtak fel meg cymbaltát és nem lítiumot vagy antipszichotikumot! Jó kezelőorvosod van vagy csak enyhe a bipoláris zavarod hogy nem erős gyógyszereket kaptál! :)
2016. jún. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én lamolepet szedek kb. 5 éve. A pszichiáter azt mondta életem végéig, mivel ez csak kezelhető betegség.
2016. jún. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akinek ilyen betegsége van, mennyire szélsőséges az érzelmi hangulat ingadozása? Tapasztalatokat várok.
2016. jún. 15. 14:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Vannak enyhébb esetek, amik úgymond "tűrhetők"? de vannak brutálisak is.
2016. júl. 3. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is bipoláris vagyok, de nem szedek semmit Remotivon kívül. Azt is csak ritkán, ha jönni kezd a depresszió, mert ha folyamatosan szedem csak ront rajta. Nekem azt mondta a szakember hogy enyhébb, de gyorsan változó (rapid) bipoláris vagyok, de amíg találok értelmes tevékenységet, amiben kipörgöm a mániás dolgaimat, addig nem szükséges semmit sem szednem. Mindenesetre a Remotivot ha jól eltalálom, akkor szinte sosem vagyok depressziós és fenntart egy kellemes hipomániás állapotot. De néha nagyon felpörget és alig tudok aludni, bár kedvem sincs hozzá mert olyankor fáradt sem vagyok.
2016. dec. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 6 hete pörgök (rekord idő) és kiélvezem minden percét, hisz tudom, hogy ezután zuhanás jön.
2016. dec. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a Remotivot, nekem azóta egyre ritkábbak a mélypontok. Ha érzem hogy kezd rosszabbodni a hangulatom, egyszerre bekapok egyet, van hogy másnap vagy két nap múlva is és szép lassan kiegyensúlyoz. Ha valami cukrosat eszel-iszol mellé, úgy erősebb a pörgető hatás, de ha iszol rá akkor bekábít. Recept nélkül kapható és szerintem nem lehet hozzászokni, mert mikor folyamatosan szedtem, hirtelen elhagytam, 2 hétig egy szemet se vettem be és semmi mellékhatása nem volt. Igaz elég drága, 5000 Ft körül van 30 db, de nálam nagyon sokáig kitart és talán nem véletlen hogy 20-50x drágább mint egy vényköteles antipszichotikum.
2016. dec. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!