Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen fogamzásgátlót ajánlotok?

Milyen fogamzásgátlót ajánlotok?

Figyelt kérdés

Mirenán gondolkodom, azt mennyire ajánljátok, esetleg van olyan, ami jobb? Mi mellett van a legkisebb esélye a teherbeesésnek? Esetleg méhszájsapka? Hormonnal nem szívesen tömném magam.

Elnézést, ha nem megfelelő a kategória, már tettem fel egy kérdést máshol, csak azt szétbarmolták, remélem itt kapok választ.


2017. márc. 4. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A Miréna hormontartalmú spirál...


Én Nuvaringet használok szülés óta. 4 éve bevált.


A Nuvaringet azért nem mertem felrakatni, mert ha mégsem jó, akkor sok pénzt dobtam ki. És ha véletlen teherbe esnék mellette (mert ugye egyik sem 100%), akkor a lehetek is necces.

A hüvelygyűrűvel könnyebb. És csak havi 3400 ft.

2017. márc. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

előző jót ír, de nem értem, miért mondja olcsónak a legdrágább fogamzásgátló módszert.


igen, ugyanúgy, mint a mirena, helyileg szívódik fel, így kevesebb a hormon. nem tudom, mennyivel, de kevesebb kerül a véráramba is.


én hormonmentes spirált használok (úgy, hogy nem szültem még), nagyon megbízhatónak tartják ezt is. a mirenában az ára nem tetszik, nagyobb is (fájdalmasabb felrakatni), úgy tudom, a kifutási ideje is rövidebb, és lehetséges, hogy elmúlik mellette a vérzésed. nekem szükségem van a tudatra, hogy ha menstruálok, akkor minden oké.


méhszájsapkát/pesszáriumot nem túl olcsó beszerezni, és mikor kerestem, csak neten lehetett magyarországon, jó drágán. spermicid kell mellé.

2017. márc. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

annyi még, hogy a 3. bekezdésben szerintem elírtad, és a nuvaring mirena lett volna.


ha utánaszámolsz, a mirena olcsóbb amúgy. kb. 50 ezer, 5 évre. a nuvaring 3ezerrel számolva majdnem ennyibe kerül egy év alatt. tehát ha 1-másfél év után esel teherbe, akkor érvényes az aggodalom a pénz miatt, amúgy nem.

2017. márc. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ez megnyugtat, hogy vannak még segítőkész emberek :) A Nuvaringet néztem én is. Tudom, mindkettő hormontartalmú, de még mindig jobb szerintem ebből a szempontból, mint a tabletta, ahogy te is írod, # 2. A hormonmentes spiráloknak még utánanézek. Igazából szívem szerint a Mirena mellett döntenék, és igaz, hogy 5 évre kivetítve nem drága, de úgy egyben nem szívesen fizetnék annyit, bár úgy tudom, hogy van rá garancia, de nem hiszem, hogy a teljes összeget kapnám vissza, ha valami probléma lenne vele esetleg és le kéne vetetni. Innen nézve meg nem lenne valami olcsó. Vagy ezzel a garanciával van valakinek esetleg tapasztalata?
2017. márc. 4. 21:16
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

régi válasz, de a 6-os jónak tűnik:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..


ezek szerint rövid úton megtudod, ha bemész a legközelebbi patikába :)

2017. márc. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Azert írtam, hogy drága a Mirena, mert a dokim tarifája 12.000 ft. Szóval felrakatni is Ennyi, meg ha gond van, levezetni is. És garanciálisan csak a gyógyszer árának egy részét kapom vissza. A Nuvaring meg bevált. Nem kockáztatok, hogy esetleg a spirállal valami gond lenne.

Igen, a legolcsóbb a Mirena, ha bírja a szervezet. De ezt nem tudni előre. Akkor viszont sok-sok kidobott pénz...


A hormonmentes spirálról meg annyit, hogy az mellett elég sokan teherbe esnek...


Tudtommal a tabletta is 3000 felett van\hónap. És ez tényleg jóval kevesebb hormont tartalmaz, és nem felejti el az ember este bevenni...

2017. márc. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!