Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi tortenik akkor, ha PCOS...

Mi tortenik akkor, ha PCOS sel nem kezeltetem magam?

Figyelt kérdés

Eleg szomoru az egesz. Mivel meg tanulok nincs keresetem. Ezen a heten kedden voltam nogyogyasznal, megallapitotta a PCOSt, hetfore kell endokrinologushoz menjek es kedden a nogyogyaszos eredmenyekert.

El vagyok kicsit kenodve, hogy miert pont nekem van, de ami meg ratesz egy lapattal az az, hogy a szuleim hozzamvagjak azt, hogy mennyibe fogsz kerulni, miert sirsz, hogy nem adunk csak 8000 Ft zsebpenzt egy honapba. Azutan ravagjak, hogy mennyibe fog majd az ut is kerulni(mivel 40 km re van a nogyogyasz ahol voltam)

Nagyon rosszul esett, hogy nem tehetek rola, hogy velem tortenik ez, de a csaladom nem tamogat, hanem tamad, mert ami nekem az utat illeti abbol ok ezt meg ezt vehetnenek, meg az utanajaras.

Arra gondoltam, hogy inkabb nem is megyek sehova, lesz, ami lesz, aztan masfel ev mulva ha dolgozni fogok, akkor a sajat penzemen elindulok egy normalis teljes kivizsgaltatasra.

hulyeseg lenne?


2017. márc. 11. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt már most is megteheted, utazás nélkül, hogy a neten utánanézel az ilyenkor ajánlott étrendnek, és megpróbálsz aszerint egészségesebben táplálkozni. Nem lesz könnyű ilyen családdal, de némi odafigyeléssel javulhat a helyzet. Keress a neten fórumokat, és olvasgass, vedd fel a kapcsolatot sorstársakkal.
2017. márc. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ostoba posztkommunisták a szüleid, 8 osztállyal (összdadva). Fogadni merek hogy nékik a cigi meg a söröcske megvan...
2017. márc. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos a PCOS egy kiszámíthatatlan betegség: lehet 2 hét, 2 hónap és durva tünetek lesznek, társul mellé pajzsmirigy vagy egyéb endokrin betegség. Nagyon csúnya pattanásosság, elhízás, zsíros haj, bőr, szőrösödés olyan helyeken ahol nem kéne: arc, mellkas stb.

Inzulinrezisztencia van mögötte, amiből ha nincs kezelve 2-es cukor lesz aminek a kezelése, diéta stb még költségesebb. És kezelés nélkül gyorsan ki tud alakulni. Jelenleg egy 160gr diétát kellene tartanod és heti 3x mozogni valamit.

Most egy endokrinológus találkozó lenne az egész, ő kiírja a diétát és esetleg gyógyszert ami támogatott filléres és ennyi, aztán fél vagy 1 év múlva találkoztok legközelebb egyébként.

1,5 év viszont nagyon sok, minél kevesebb a tüneted, gondod annál könnyebb rendbe hozni, annál kevesebb találkozó a dokikkal. Viszont ha húzod akkor annál nehezebb lesz és pl szőrös arcú, pattanásos, elhízott nők hátrányos helyzetből indulnak egy normális állásért! Munka mellett pedig nem könnyű eljutni dokihoz, van ahol nem is tolerálják! Vagy rendelési időn kívül magándokihoz drága dolog.

2017. márc. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!