Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hintőportól hajhullás, kopaszo...

Hintőportól hajhullás, kopaszodás? Lehetséges?

Figyelt kérdés

Van lyukas fogam (2), és úgy tudom, hogy attól is hullik a haj. Jövő hét keddre van időpontom a fogorvoshoz, akkor megyek. A vérképem szerint a pajzsmirigy rendben van, viszont az orvos szerint gyulladás van a szervezetemben, ami könnyen lehet a fog.

Viszont az utóbbi időben kezdett el drasztikusan hullani a hajam. Kb. fél éve, ősz környékén kezdtem el hitnőport használni, hogy kitoljam a hajmosások idejét, viszont kb. december óta tapasztalom, hogy nagyon hullik a hajam, és van egy folt egészen oldalt, ami olyan, mintha a választékom lenne, de nagyon zavaró, mert figyelnem kell arra, hogy fogom össze a hajam, hogy ne látszódjon ki a kopasz folt.. Picit szélesebb, mint egy "átlagos" hajválaszték, és mivel oldalt van, inkább már a halántékom vonalában, nagyon zavaró. Abbahagytam a hintőpor használatot, mert félek, hogy ez okozta. 1 héten kb 2-3 alkalommal vetettem be (a hajam extrém zsírosodásra hajlamos, a hajmosást követő nap már zsíros, nem lehet kiengedve).

Ha esetleg a lyukas fog okozza a hajhullást, a tömést követően nagyjából mennyi idő elteltével "regenerálódik"? :S Nagyon zavaró, hiszen 23 éves vagyok, fiatal ahhoz, hogy kopaszodjak.........


2017. márc. 24. 12:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Okozhatta a hintőpor pl. eltömítve a fejbőrödön a pórusokat, nem hagyva levegőhöz jutni a hajhagymákat. Ha zsírosodásra van hajlamod, eleve "fuldokolnak" a hajhagymák.

Ha a fog okozza, akkor egy-két hónap minimum, mire kezd rendbe jönni.

Ha megfogadsz egy tanácsot, én a helyedben keresnék egy JÓ hajgyógyászt. Ha fővárosi vagy, tudok is neked ajánlani. És még egy tanács: nem tudom, milyen sampont használsz, de nagyon ajánlom, hogy válts babasamponra, lehetőleg olyanra, ami mentes a károsabb anyagoktól pl. SLS-től. Én a DM-es Babylove márkát használom, illetve a Rossmannban van nagyon hasonló Babydream néven, az kamillás és kicsit jobban szárít, mint a Babylove, de lehet, hogy neked ez pont jó. Plusz szedjél magnéziumot és B-vitamint. Ezeket én a hajgyógyásztól tanultam és nekem használtak, zsíros korpásodásra van hajlamom, ezért ha nem tartom karban a fejbőrömet, akkor nekem is hullik a hajam.

2017. márc. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!