Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Létezik olyan hogy " két...

Létezik olyan hogy " két hónaponta menstruáció "?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 13 éves leszek júniusban ,és 11 éves voltam amikor az első menstruációm volt. Már 1,5 éve hogy meg van. Az elején ( az első 4-5 menstruációm között csak pár nap eltérés volt) viszont most 15-20 napokat késik. Pl. Október 17 és legközelebb december 11. Vagy most január 15 és március 19. Március óta nem jött meg. Mi lehet ez? Kezd belőle kicsit elegem lenni.

2017. ápr. 30. 09:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen nekem volt fiatalabb koromban hogy 3 honapig se jött meg. Lehet inni teát,nem ajánlom a hormongyógyszereket. Még fiatal vagy. Be fog állni.
2017. ápr. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Még nem menstruálsz olyan régóta, a hormonoknak idő kell hogy beálljanak. Nekem az első kettő közöttt fél év telt el. Elhiszem hogy idegesítő, mert sajnos így nem lehet számolgatni, de szerintem ebbe a korban ez még belefér. Ha nem stabilizálódik egy időn belül akkor érdemes felkeresni egy nőgyógyászt.
2017. ápr. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Még nem állt be a menstruációd, szóval ez teljesen normális.

20N

2017. ápr. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia. En 27eves vagyok es sajnos 11eve korom ota menstrualok. Mar vilagra hoztam ket gyermeket es az a durva hogy mindenki azt mondta ha szulok gyereket utana helyre jon a mensim hat sajnos nem... amikor fogamzasgatlot szedtem akkor 6 evig rendszeres volt a mensim ahogy abba hagytam ossze vissza jott meg. Volt h 4-5honapig se jott meg. Szoval sajnos en tudom milyen ez mert mar 16eve ez van. Menj el nogyogyaszhoz ad majd gyogyszert es megprobaljak beallitani a mensid.
2017. ápr. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, azért hogy beállítsák nem fogok nőgyógyászhoz menni 12-13 évesen...
2017. ápr. 30. 16:18
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Helyes, ennyi idősen nem is kell még nőgyógyászhoz menni. A másik meg az, hogy a fogamzásgátló mellett nincs menstruáció, mivel az egy mű ciklust hoz létre (utolsónak szól).
2017. ápr. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Örülk neki,nekem sosem maradt ki és még sűrűbben is jött meg,főleg az elején. De még manapság is van,hogy 24 napra jön, régen volt hogy 21-re. Éppenhogy elmúlt, jött is újra a 6 napos szenvedés. Persze az is rossz lehet,hogy soha nem tudod mikor jön meg. Bár nekem is így volt,sőt még most is előfordul, hogy nem tudom, hogy 24 vagy 27 napra számítsak. Biztos beáll majd valamennyire neked is, de sosem lesz a biológiai óra egy pontos naptár, szerintem ritka hogy valakinek minden hónapban 28 napra jöjjön meg
2017. máj. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Vy válasza:
Én sem aggódnék még emiatt. :) Úgy rémlik, nekem sem volt rendszeres még az elején, most pedig (26 évesen) szinte napra pontosan jön - úgy, hogy nem is szedek fogamzásgátló gyógyszert, szóval magától állt be ilyen rendszeresre.
2017. máj. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Szia! :)


Nekem lassan 2 éve van mensim, és nekem sem áll be. Igaz nekem nem hónapok, csak napok-hetek csúsznak. Azt hallottam, hogy kb. 16 éves korban fog rendesen beállni, hogy 28 (plusz-mínusz 1-2 nap). Ne aggódj, de egyébként nem lehetetlen kiszámítani.


Én nekem pl. ha közeledik, gyakrabban eszembe jutnak rossz dolgok, vagy horrofilmek (utálom :D), és akkor tudom hogy hamarosan lesz. Barátnőm pl. ideges azokban a napokban, talán neked is van valami "jelzésed", hogy hamarosan bekopogtat a mikulás. :)


13/l

2017. máj. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szia, hát csak annyi hogy elkezd fájni a hasam...De volt már olyan is hogy fájt és háromhétig semmi :( Azóta már megjött
2017. máj. 17. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!