Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autóhifi témában kellene egy...

Beviz Elek kérdése:

Autóhifi témában kellene egy kis segítség! Mennyit számít ha a jelenlegi szetthez berakok egy kondit? Ha érdemes befektetni, akkor a Hifonics jó választás? 1 vagy 2 farad? Mivel tudom javítani a hangminőséget?

Figyelt kérdés

Ami jelenleg bent van a kocsiban:

-Sony 3100UV fejegység

-JBL CS60.4 erősítő

-DLD 500+ láda

-2x Sony xplod hangszóró(pontos számot nem tudok) az első ajtókban, erősítőre kötve

-2x azonos Sony hangszóró a kalaptartóban a fejegységre kötve

-2x Hertz csipogó az A oszlopban


A kondikról olvasgattam, sokfélét írnak: leszívja az akksit, semmit nem változtat mert csak pénzkidobás, javít a hangminőségen.


Köszi!


2017. febr. 13. 18:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jol olvastad....ugyanis a kondi valoban penz kidobas!Semmi kulonosebb valtozast nem hoz,es foleg nem javit a hangminosegen!
2017. febr. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
keményebb mélyeknél van értelme, de a te erősitődhöz felesleges.
2017. febr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2

Tehát gyenge ez az erősítő? Ennél nagyobb mélyet nem akarok, ezt sem tekertem fel soha maximumra mert félek hogy kiesik a hátsó szélvédő :D


Esetleg jobb hangszórók az ajtóba/kalaptartóba? Vagy érdemes lenne lecserélni az erősítőt hogy hátha szebb hangzása lenne egy másiknak?

2017. febr. 14. 11:58
 4/11 anonim ***** válasza:

Ne is haragudj,nem bantasból írom,de milyen szebb hangzast akarsz egy ilyen teljesen alap gagyi fapad rendszertől,azt is úgy,hogy az egyik komponens az erősítőről van hajtva a masik nem stb stb.....

Egyaltalan mi neked a szebb hangzás?

De azt tovabbra is fentartom hogy ettől a rendszertől a jelenlegi bekötéssel semmilyen csodát ne várj,se kondenzatorral se semmivel!

Ha autohifirol van szó,sony eleve szóba sem jöhetne,egy utolsó hulladék amit gyárt!Azon kívül egy ilyen csepp erősítővel hajtani egy ekkora mélynyomót meg még egy első szettet,megint csak nem egy túl sztár dolog!

A hangzást meg azt tudja még igazan hazavágni amit írtam,hogy valamit a fejről hajtasz,valamit meg erősítőről....

2017. febr. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A neten olvastam, hogy érdemes rákötni a 2 első hangszórót is, ha úgyis minden adott hozzá.

Nincs kizárva hogy fokozatosan teljesen átalakul a szett, sokat gürizek és a szerelgetéssel kapcsolok ki.


Nem tervezem az ország legjobb hifijét összerakni sem hangnyomásra sem minőségre, mezei user vagyok, csak szépen lépésenként pár havonta/évente alakítok rajta unalmamban.


Tehát hulladék az egész úgy ahogy van? Fejegység, hangszórók és erősítőcsere kellene?

2017. febr. 14. 13:31
 6/11 anonim ***** válasza:

En a helyedben a fejegyseget cserelnem eloszor,hogy megis legyen mar valami ami normalis jelet ad a hangszoroknak es/vagy az erositőnek!

Aztan majd latod!

Ja es ami meg fontos mert sokan ezzel is elcseszik,a kabelezes főleg az rca valami minosegibb darab legyen,es normalisan elvezetve.....tulajdonkeppen ez a lelke az egesznek!!

2017. febr. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az RCA átlagos minőségű, középáras media marktos.


Milyen fejegységet ajánlanál? Kb 70e lenne a max keret, 1DIN, min 2 pár RCA és a nincs szükségem semmi fölösleges extrára (bluetooth, stb)

2017. febr. 14. 14:08
 8/11 anonim ***** válasza:

A bluetoith szerintem eleg hasznos extra,de nyilvan te tudod!

Ha 70-et meg tudsz engedni magadnak ilyen cuccra akkor pioneer vagy alpine alá ne add!

2017. febr. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor olvasgatok róluk és megpróbálok valami jót választani!
2017. febr. 14. 21:27
 10/11 A kérdező kommentje:

Próbálgattam a zenét állítgatni, lehet kölcsönzök egy valami nagyon tuti fejegységet mielőtt befektetnék egybe, csak hogy tudjam megéri-e a különbséget.


Az erősítőt nem igazán értem mire fikázzátok. A fejegység teljesen alapra húzva (kivéve hogy a mély +1-re lett rakva), torzításmentesen olyan mélyet ad, hogy az első szélvédő beremeg és az út széli ledes feliratok elmosódnak.

2017. márc. 5. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!