Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Megyek táborba de hogyan...

Megyek táborba de hogyan vegyem rá anyukámat hogy vigyek borotvát?

Figyelt kérdés
13éves lány vagyok. Eddig titokban csináltam de 5 nap alatt amig a tábor tart visszanő. Titokban nem vihetek borotvát mert úgyis észre eszi,ha átnézi a csomagot. Epillátor,gyanta nincs. Nem beszélgettem erről még neki mert nem merek. De biztosan megendedné csak nemtudom hogyan kezdjek hozzá.

2017. júl. 22. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha biztosan megengedné, akkor miért nem mered elmondani neki? Biztosan ő is szokott szőrteleníteni.

Állj elé, és mondd el, mit szeretnél.

2017. júl. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Jaj ez aranyos:D Egy percig azt hittem megtiltotta, nagyot néztem.


Csak állj oda elé és kérdezd meg hogy vihetsz-e borotvát? Biztos tudja hogy szoktál használni, nem lesz mérges:)

Vagy végső esetben csak rakd el sunyiban, aztán majd ha rákérdez akkor megbeszéled vele miért vitted el.


Tudom hogy most ijesztőnek tűnik a gondolat, de hidd el, nincs mitől félned, pár év múlva már csak nevetni fogsz ezen az emléken:)

2017. júl. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
13 éves, és 5 napig nem bírja ki? Ehhe :D
2017. júl. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ha hazaér megkérdezem,csak kicsit félek
2017. júl. 22. 15:05
 5/10 A kérdező kommentje:
Félre értés ne legyen csak a lábamról lenne szó
2017. júl. 22. 15:06
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Beteszed a bőröndbe, miután átnézte.
2017. júl. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én inkább megbeszélem minthogy észrevegye
2017. júl. 22. 18:18
 8/10 anonim ***** válasza:
14%

Én anyukád helyében próbálnálak rábeszélni, hogy hosszútávon majd inkább epilátort vagy gyantát használj. Esetleg a szülinapodra vagy karácsonyra kérj epilátort. Hosszú távon ugyanis sokkal jobb: ha most elkezded tövestől kiszedni a szőrszálakat, akkor nagyon megkönnyíted a későbbi életed, mert meggyengülnek, ki is kophatnak. Ha viszont borotválod, akkor megerősödik, és persze egykettőre borostás is lesz a lábad.

Amúgy az sem rossz megoldás, ha a nagyon feltűnő szőrszálakat a táborban egy szemöldökcsipesszel kiszeded.

2017. júl. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Az tévhit, hogy a borotválástól erősödik a szőr! Csak azért látszik erősebbnek a szőr borotválás után pár nappal, mert a borotva csak az elvékonyodó végét vágja le a szőrszálnak és amikor elkezd újra nőni az erősebb (vastagabb) szára kerül (nő ki) felűre és ettől erősebbnek látszik. Ha igaz lenne hogy a borotválás erősíti a szőrzetet a nők nagy része már úgy nézne ki mint Chewbacca...


Az epilálás és a gyantázás is iszonyat fájdalmas tud lenni, főleg ha valakinek érzékeny, vékony bőre van. (Vagy alapból nem mazochista..) Szerintem a borotválás teljesen ok tiniként is, de azért egy ápoló/nyugtató borotvazselét (pl aloe verás Veet) javasolnék így a bőröd sem megy tönkre a gyakori borotválástól. Én is ezzel kezdtem a szőrtelenítést (illetve a szőrtelenítő krém sem rossz az tovább is tart szőrtelenül , ha olyan a helyzet . én pl táborokkor mindig ezt használtam ^_^ )


Szerintem amíg csak a lábadról/kezedről/ hónod aljáról van csak szó ne aggódj,nyugodtan beszélj vele, egészen biztosan nem lesz kellemetlen! biztos vagyok benne hogy jó tanácsokkal/tapasztalatokkal is tud segíteni majd plusz biztosan megérti, hogy miért szeretnéd, hiszen nyár van :)

2017. júl. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Még nem kérdeztem,nagyon félek pedig holnap indulunk :(
2017. júl. 25. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!