Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az alábbi tünetek alapján...

Tímea *-* kérdése:

Az alábbi tünetek alapján lehet súlyos a probléma?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és rengeteget fáj a gerincem. 2015. májusában elütött egy autó amikor motoroztam, akkor nem éreztem semmit az adrenalintól felpattantam és mentem tovább. Amikor a stressz hatása elmúlt fájni kezdett a gerincem. Egyből bementünk az ügyeletre ahol egy 70 és a halál közötti ipse fogadott és miközben elmeséltem h engem éppen ma ütött el egy autó rám se nézett csak bólogatott és egy öreg hölgy leleteit és röntgenképét nézegette. Aztán megnyomogatta a fejem elküldött röntgenfelvételre majd ezt mondta: " NEm tört el mehetsz haza." Egy gerincre könyörgöm... Még 15 éves fejjel is tudtam h ekkora ökörséget még csak viccből se mondhatott volna. Egy gerinctörésnél az ember lebénul, ha épp mákja van és nem hal meg. NA mindegy is ezután a szüleim a fejükbe vették hogy én hazudok és nem is fáj semmim csak a figyelmüket akarom ezzel felhívni magamra. Ezután kb 1 évig rengetegszer fájt a gerincem és kb 3 x voltam vele orvosnál de mind lepattintott azzal h ússzak vagy gyógytornázzak vagy csak annyival hogy nincs is semmi bajod. Jó sportoló vagyok, 9 évet kézilabdáztam 7 évet fociztam 4 évet úsztam és 4 évet talajtornáztam emelett rendvédelmi osztályba járok heti 6 tesiórával és önvédelemmel illetve most is táncolok. Nem hiszem h a sportolás és mozgás hiányával lenne a gond. Azóta a hátfájás csillapodott és ritkábban jön elő,de az utóbbi 3 hónapban kezdődött az a dolog hogy a fájdalom sugárzik a jobb lábamban és olyan mintha az egész érzéktelen lenne és nehezen mozgatom. Minden éjjel ez van; kívűlről érzéketlen ha megbököm vagy megszúrom nem érzem de belülről szétrobban annyira fáj mindenhol, sugárzik, zsibbad, bizsereg és a derekam is ugyanez. Ezek mellett pedig sokszor beszúrnak a gerinc csigolyáim a hirtelen mozdulatoktól, tüsszentéstől stb. És valamiért már nem tudom annyi ideig visszatartani a "szükségleteimet" mint régen. Szerintem ez nem csak egy kis gerincferdülés mehetsz haza. ( szeretném hozzáfűzni hogy időközben beugrott az emlék arról is hogy kiskoromban is fájtak ugyanígy a lábaim csak akkor még nem tudtam elmagyarázni mit érzek.. emiatt a szüleim nem foglalkoztak vele..)

#derékfájás #lábfájás #gerincprobléma.
2017. júl. 25. 06:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és még valami légyszi ne írjatok olyanokat, hogy menjek magán orvoshoz csontkovácshoz mert nem tudok rá pénzt szerezni. Mivel kiskorú vagyok nincs önálló keresetem és dolgozni sem tudtam elmenni mivel ahhoz is szülői beleegyezés kell, amibe persze nem egyeztek bele. ( Alig várom hogy 18 legyek és ne függjek az ilyenek miatt se a szüleimtől se senkitől.)
2017. júl. 25. 06:44
 2/6 anonim válasza:
Szerintem lumbagod van.egy ortopéd orvos vagy reumatologus dokit kellene felkeresni.Kerj gerinc ct vizsgálatot.
2017. júl. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta, ortopédia, vagy reumatológia. De okvetlen!

Az ügyelettől ne várj többet. Még az a jó, hogy meg tudta állapítani, hogy életben vagy. Másnap a háziorvosodtól kellett vola beutaló a traumatológiára. De ez már csak eső utáni köpönyeg.

2017. júl. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezek elég porckorongsérv gyanús tünetek. Reumatológia, ortopédia, neurológia szakrendelés jöhet szóba, de beutaló miatt a háziorvosnál kell kezdened.
2017. júl. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Haziorvosnal is voltam vele meg akkor is kozvetlenul utana meg ra kb 3-4 honapra amikor meg mindig nem mult el a hatfajas. A Haziorvos sem utalt be sehova csak annyit mondott jogy biztos csak gerincferdulesem van es jarjak gyogytornara, vagy uszni (jartam es regen versenyszeruen usztam is 4 evet, de nem mkntha jobb lenne) a hatam ritkabban faj de a csigolyaim hirtelen tuszuras szeruen beszurnak es ami aggaszt az a labamba sugarzo fajdalom... Hat ugy tunik ezt mashogyan nem lehet megoldani atmegyek egy masik haziorvoshoz mehnezetni. Koszonom a kommenteket egytol egyig :)
2017. júl. 25. 19:58
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyebkent ez lehet valami genetikai dolog? Marmint hogy ezekszerint nem a motorbaleset okozta hanem valami hajlam vagy ilyesmi? Mert eleg durva hogx valakinek 17 evesen gerincproblemai vannak..
2017. júl. 25. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!