Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászhoz kéne mennem? De...

Nőgyógyászhoz kéne mennem? De úgyse vagyok képes elmenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval már teljesen kiakaszt a menstruációm rendszertelensége. 2 éve van meg de már hónapok óta ilyen. Először rendszeres volt és minden hónapban megjött, de mostanában ez nem így van. Késik 2-4 hónapokat van hogy csak egyet. Aztán mikor megjön irtózatosan fáj a hajam mindenhol. Múlt hónapban megvolt, de már nem is tudom mennyi idő után, szerintem most csak 1 hónap maradt ki aztán ebben a hónapban 3.-4. körül megjött 1 darab napra. Akkor is kevés volt meg is lepődtem hogy végre időben megjött, erre másnapra teljesen elmúlt. Mi volt ez? Aggaszt hogy mitől van. Pár barátomnak elmondtam és mindenki azt mondta menjek vele orvoshoz, de én rettegek még a háziorvostól meg a fogorvostól is én nem leszek képes elmenni. Lehet hogy helyrejön? Vagy lehet ebből később bajom? Mit csináljak?? :(

17/L


2017. aug. 11. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Komoly szervi baj is okozhatja (endometriózis, ciszták, daganatok, gyulladás stb). Ha nem kezelteted időben akár meddőség is lehet belőle. 17 évesen 2 év menstruáció után már azért illene beállnia. Szóval minél hamarabb orvos.
2017. aug. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha zavar, keress nőt! Ne adj a mások véleményére, hogy ő orvos, neki ez munka. Magadat nézd!
2017. aug. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Manapság sajnos a nők felének vannak ciklus-problémái. A hátterükben a sok bevitt vegyszer áll, ami elősegíti a ciszták, gyulladások kialakulását is. Próbálj meg natúrkozmetikumokat használni, és adalékmentes ételeket enni. A répacukor kerülendő, mert sok vegyszert használnak az előállításához, ellentétben a nádcukorral vagy a mézzel. A hidrogénezett étolajok is rengeteget ártanak, érdemes olívaolajat vagy hidegen sajtolt napraforgó olajat használni helyette.

Nehéz, de az életmódváltás az egyetlen igazi megoldás, ezt tapasztalatból mondom.

Felejtsd el örökre az üdítőket, vajkrémeket, fevágottakat, nézd meg a címkéjüket és rájössz miért. Viszont sok zöldség és folyadék (mentes víz) fogyasztásával segíted a hormonháztartásod normalizálódását.

2017. aug. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!